Afyon - Karayazı Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Karayazı Hakkında

Karayazı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Erzurum un en güzel yönlerinden olan, Karayazı otobüs bileti satan firmaları, Karayazı otobüs bilet fiyatları, Karayazı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Erzurum,
Karayazı

Erzurum’un en yüksek ilçelerinden biri olan Karayazı ilçesi 2450 metre rakıma sahiptir. Karayazı, doğuda Tutak, güneyde Karaçoban ve Malazgirt, batıda Karaköy ve Tekman, kuzeyde ise Horasan ilçeleriyle komşudur. İlçe genelinde sert karasal iklim özellikleri görülmekle beraber Türkiye’nin soğuk yeri olarak bilinmektedir. Zaten ilçe adını da soğuk olma özelliğinden almıştır. Karayazı kar ile kaplı düzlük anlamına gelen kar yazı sözünden oluşmuştur. Bölgede kış mevsimi oldukça uzun, yaz mevsimi ise çok kısa sürmektedir. Bölge kışın neredeyse tamamını karlar altında geçirmektedir. 

Karayazı’da Gezilecek Yerler

Karayazı otobüs bileti alarak gerçekleştirebileceğiniz gezi sırasında ziyaret edebileceğiniz birçok nokta bulunmaktadır. Bunlar;

·         Cunni Mağarası

·         Köyceğiz Gölü

·         Çakmak Dağı ; Karayazı’nın arkasında bulunan Çakmak Dağı, müthiş bir oksijen kaynağıdır. Bunun yanında bölgedeki kaynak suları ve doğal çiçekler dağın güzelliğine farklı bir anlam yüklemektedir. Bölge piknik alanı olarak da kullanılmaktadır.

·         Kangha, bölgesinde çok eski yerleşim kalıntıları bulunmaktadır. 

En Çok Tercih Edilen Karayazı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus