Afyon - Karşıyaka Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Karşıyaka Hakkında
Karşıyaka Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Karşıyaka otobüs bileti satan firmaları, Karşıyaka otobüs bilet fiyatları, Karşıyaka otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Karşıyaka

İzmir körfezinin kuzeyinde yer alan Karşıyaka, Yamanlar Dağı ile ege denizi arasında kalan bölgede şehir dokusu ile bütünleşmiş bir ilçedir. Karşıyaka, ilçede vefat eden Atatürk´ün annesi Zübeyde Hanım´ın adıyla da anılır.  Kordelya, İzmir Karşıyaka’nın eski isimlerinden bir tanesi olup Coeur de Lion´dan gelmektedir. Doğusunda Bornova ilçesi, batısında Çiğli ve kuzeyinde Menemen yer almaktadır. İlçenin en önemli değerlerinden birisi de Karşıyaka Spor Kulübüdür, futbol ve basketbol takımları olan kulübün çok sayıda taraftarı bulunmaktadır. Karşıyaka Halk arasında 35,5 olarak tabir edilmektedir. 

Karşıyaka Gezilecek Yerler   

İzmir’in merkezinde yer alan bu güzel ilçeye Karşıyaka otobüs bileti ve tren bileti alarak kolaylıkla ulaşmanız mümkün.

-          Karşıyaka Çarşısı

-          Yalı Caddesi

-          Uşkalıgil Konağı

-          Uşşakizade Köşkü

-          Karşıyaka Yamanlar Dağı Mesire Alanı

-          Karagöl Mesire Alanı

-          Bostanlı

 

En Çok Tercih Edilen Karşıyaka Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus