Afyon - Koçarlı Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Koçarlı Hakkında

Koçarlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Aydın’ın en güzel yönlerinden olan, Koçarlı otobüs bileti satan firmalarıKoçarlı otobüs bilet fiyatlarıKoçarlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Koçarlı, Aydın 
Aydın ilinin önemli ilçelerinden bir tanesi olan Koçarlı, Aydın il merkezine yalnızca 24 km uzaklıktadır. Aynı zamanda da bünyesinde üniversite barındırır. Bu sebeplerle gelişime açık olan ve hatta 1946 yılına kadar köy olarak kalıp bundan sonra ilçe statüsüne yükselen ilçenin, hak ettiği değere sahip olup olmadığı muammadır. Bunun için ilçenin tanıtımının daha fazla yapılması gerektiği söylenebilir. 


Koçarlı´ya Nasıl Gidilir?
Koçarlı ilçesine ulaşım Aydın il merkezine olan yakınlığı sebebiyle de oldukça kolaydır. Aynı zamanda Söke ve İncirliova ilçelerine de komşu olan Koçarlı ilçesine ulaşım Koçarlı otobüs bileti satın alınarak oldukça kolay bir biçimde yapılabilir.

Halihazırda nüfusu 24.000 dolaylarında olan Koçarlı ilçesinin özellikle de bünyesinde üniversite barındırdığı için ihtiyaçları artmıştır ve artmaya devam etmektedir. Hem eğitim hem de sağlık yatırımları bu sebeple arttırılmıştır. Aynı zamanda ulaşımın da daha kolay sağlanabilmesi için karayolları da bu minvalde geliştirilmiştir.

Koçarlı ilçesi, geçimini tarım ile özellikle de çam fıstığıyla sağlamaktadır. İlçe, ülkenin Bergama’dan sonra en kaliteli çam fıstığını üretir.

En Çok Tercih Edilen Koçarlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus