Afyon - Konak Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Konak Hakkında

Konak Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir in en güzel yönlerinden olan, Konak otobüs bileti satan firmaları, Konak otobüs bilet fiyatları, Konak otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İzmir, Konak

Doğuda Bornova, güneyde Buca, kuzeyde Bayraklı ve batıda Balçova ile komşu olan Konak, İzmir ilinin merkez ilçesidir. Konak, İzmir ilinin kültür, ticaret ve sanat merkezi konumundadır. Konak hem konumu hem de sahip olduğu köklü geçmişi ile hem İzmir hem Türkiye ekonomisi için oldukça önemlidir. Kemeraltı Çarşısı ilçe ekonomisine ve il ekonomisine büyük katkılar sağlayan alışveriş lokasyonlarından bir tanesidir. Yerli ve yabancı milyonlarca turistin ziyaret ettiği ilçe, İzmir’in sanat, eğlence ve kültür merkezidir. Konak Meydanı ve Konak İskelesi ilçenin en meşhur yerleridir. Özellikle Konak Meydanı, günün her saatinde oldukça kalabalıktır. 

Konak’ta Gezilecek Yerler

Konak’ta gezilip görülmesi gereken yerler saymakla bitmeyecek kadar fazladır. Tarihi, sanatsal, kültürel alanda ziyaret edilebilecek yerler tüm yurttan ve hatta yurt dışından ziyaretçiler tarafından büyük ilgi görmektedir. Konak otobüs bileti alarak ziyaret edebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Saat Kulesi

·         Konak (Yalı) Camii

·         Tarihi Havagazı Fabrikası

·         Kültürpark

·         Alsancak Garı

·         Pasaport İskelesi

·         Kemeraltı Çarşısı

·         Eski Osmanlı Bankası Binası

·         Kordon

·         Konak Pier

·         İzmir Atatürk Evi ve Müzesi

·         Tarihi Asansör

En Çok Tercih Edilen Konak Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus