Afyon - Malatya Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Malatya Hakkında

Malatya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Malatya otobüs bileti satan firmaları, Malatya otobüs bilet fiyatları, Malatya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Malatya
, Malatya

Tarihi ve turistlik yerleri oldukça fazla olan bölge kayısı cenneti olarak da bilinir. Bölgenin tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarında çıkan tarihi eserler çeşitli müzelerde sergilenmektedir.  Yemek kültürü, tarihi ve turistik yerleri, doğal güzellikleri ile Malatya, mutlaka görülmesi gereken yerlerden biri. 

Malatya’da Gezilecek Yerler

·         Gürpınar Şelalesi: Malatya’yı ziyaretiniz sırasında mutlaka gitmenizi önerdiğimiz yerlerden biri de Gürpınar Şelalesi. Şelale hem doğal güzelliği hem de etrafında bulunan dinlenme yerleri ile çevre illerden de turist akınına uğramaktadır. Sizin de bu doğal güzelliği bir an önce öneririz. Malatya otobüs bileti ile bu doğa olayını yerinde görün.

·         Orduzu: Malatyalıların uğrak yeri olan bu mesire alanı, piknik alanları ve içinde bulundurduğu küçük bir göl ile huzurlu zamanlar geçirmek isteyenlerin, Malatya’ya geldiklerinde uğramadan gitmemeleri gereken yerlerden biri.

·         Arslantepe Höyüğü: Türkiye’nin en büyük höyüklerinden biridir. Ayrıca bu höyük dünyanın en eski yerleşim yerlerinden kabul edilir. Malatya’ya yaklaşık 7 km uzakta ve ulaşımın kolay olması bölgeye çok sayıda turist çekmektedir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus