Afyon - Manyas Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Manyas Hakkında
Manyas Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Balıkesir’in en güzel yönlerinden olan, Manyas otobüs bileti satan firmaları, Manyas otobüs bilet fiyatları, Manyas otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Balıkesir, Manyas

Balıkesir´in güzide ilçeleri arasında bulunan Manyas, sanayi kuruluşlarının az sayıda olması nedeniyle doğal güzelliklerini muhafaza edebilmiş bir yerleşim alanıdır. Gönen, Balya ve Bandırma ilçelerinin arasında konuşlanmıştır. Bu bakımdan, Marmara Bölgesinde olup da doğal güzelliklerini koruyabilen nadir yerlerden biridir. Pek çok kişi Manyas´ı Kuş Cenneti olarak bilir. Ancak Kuş Cenneti, gün itibariyle Bandırma´ya bağlıdır. Manyas, tarihi dönemlerde pek çok uygarlığa ev sahipliği yapmıştır. Bu durum ilçede zengin bir kültür oluşmasının zeminini hazırlamıştır. Manyas ve çevresinde yapılan elde edilen verilere göre, buralarda İranlılar dâhi medeniyet kurmuştur.Manyas halkını muhacirler, Türkler ve Kafkaslar oluşturmaktadır. Ancak Manyas nüfusu her geçen yıl biraz daha azalmaktadır. Bu durum Manyas halkınca bir sıkıntı olarak görülmemektedir. 

Manyas´a Nasıl Gidebilirim?

Manyas´ın ekonomik açıdan Susurluk´a bağlı olduğunu söylemek mümkündür. Bu yüzden Manyas otobüs bileti Susurluk´tan alınabilir. Bu iki ilçe arasındaki uzaklık takribi 35 km´dir. Manyas ile Balıkesir şehir merkezi arasında 80 km´lik bir mesafe vardır. 

Manyas´ta Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Varan Turizm

                    Uludağ Balıkesir Turizm

                    Efe Balıkesir Turizm

                    Pamukkale Turizm

                    Metro Turizm

En Çok Tercih Edilen Manyas Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus