Afyon - Medreseönü Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Medreseönü Hakkında
Perşembe Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Perşembe otobüs bileti satan firmaları, Perşembe otobüs bilet fiyatları, Perşembe otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Ordu, Perşembe 
Eski ismi Vona olan Perşembe, Ordu ilinin ilçeleri arasında yer almaktadır. 226 metrekarelik bir yüzölçümüne sahiptir. İlçe, uzun süre boyunca Bizans ve Roma hakimiyeti altında kalmıştır. 1461 senesinde Fatih Sultan Mehmet Han´ın Trabzon´u ele geçirmesinin ardından Vona, Osmanlı İmparatorluğunun yerleşim alanı olmuştur. 1945 yılındaki kararnameyle birlikte ilçe olması kararlaştırılmıştır. İlçe, Samsun-Ordu karayolu üzerinde Vona kordon tepesi eteklerinde kurulmuştur. Kuzeyde Karadeniz, doğuda Ordu, batıda Fatsa, güneyde ise Ulubey´le komşuluğu bulunmaktadır. Şehir merkezine yaklaşık 13 km mesafededir. Perşembe ahalisi, geçimini ekseriyetle tarım, turizm ve hayvancılıkla sağlamaktadır. Bilhassa fındık yetiştiriciliği sayesinde bölgeye mevsimsel olarak göçler yapılmaktadır. İlçe, Türkiye´deki en sakin yerleşim birimlerinden birisidir. Karadeniz´in kumsal bakımından fakir bir deniz olduğu bilinmektedir. Fakat Perşembe bu ön yargıyı kıracak kumsallarla doludur. Çaka Doğal Plajı, bu kumsalların en ünlüsüdür. Tam bir tatil ve dinlenme yeridir. Havası güzeldir. Perşembe otobüs bileti Ordu şehir merkezinden ve komşu ilçelerden rahatlıkla elde edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Medreseönü Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus