Afyon - Osmaniye Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Osmaniye Hakkında

Osmaniye Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Türkiye
’nin en güzel yönlerinden olan, Osmaniye otobüs bileti satan firmalarıOsmaniye otobüs bilet fiyatlarıOsmaniye otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Osmaniye

Stratejik ve coğrafi konumdan yerleşmeye müsait olan Osmaniye tabiri caizse Doğu Anadolu’nun kapısı hükmündedir.  Bulunduğu bölge olan Çukurova yüzyıllardır Hitit, Roma, Pers gibi medeniyetlere ev sahipliği yaptığı için Osmaniye de pek çok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Malazgirt Zaferi ile Anadolu’nun fethinden sonra hızla Türkleşmeye başlayan bölgeye ilk etapta Türkmen aşiretlerinden Ulaşlı Aşireti Nur Dağları’nın bulunduğu bölgeye yerleşmişlerdir. İlçelerinden birkaçının İpek yolu üzerinde bulunması ile tarihi geçmişi daha da canlanan Osmaniye 1996 yılında il statüsüne alınmıştır. 2015 yılı nüfus sayımlarına göre ilçede yaşayan kişi sayısı 250000 civarıdır. Son dönemlerde yapılan yatırımlar ile üniversitenin varlığı ve sanayi bölgesi ile hızlı bir yükselişe geçen Osmaniye ilerleyen dönemlerde ülke ekonomisinde daha çok söz sahibi olacağa benziyor. Sitemizden satın aldığınız Osmaniye otobüs bileti ile bu ile seyahat edebilirsiniz. 


Osmaniye’ye nasıl gidilir?
İl’e yakın illerden direk otobüsle ya da büyük şehirlerden kalkan şehirlerarası otobüslerle ulaşabilirsiniz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus