Afyon - Piraziz Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Piraziz Hakkında

Piraziz Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Piraziz otobüs bileti satan firmaları, Piraziz otobüs bilet fiyatları, Piraziz otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Giresun,
Piraziz

Giresun ilinin en batısında yer alan Piraziz ilçesi, doğuda Bulancak, batıda Ordu, kuzeyde Karadeniz ile sınırlanmıştır. İlçe, Giresun il merkezine 23 km. uzaklıktadır. Yüksek kesimlerdeki yaylalar dışında ilçede çok fazla düz arazi yoktur. İlçede kıyı ve dağlık kesimler arasında farklı iklim olayları görülmektedir. Aynı zamanda bitki örtüsü de iki kesimde farklılık göstermektedir. Kıyıdan 800 metre yüksekliğe kadar fındık ağaçları ilçenin tamamını kaplamaktadır. İlçede tarıma uygun alanların büyük çoğunluğunda fındık yetiştirilmektedir. Engebeli arazi yapısı makineli tarımın yapılmasını engellemektedir. 

Piraziz’de Gezilecek Yerler

Tarihi eser bakımından pek zengin bir ilçe değildir Piraziz. İlçede güzel sahiller bulunmasına rağmen turizm çok fazla gelişmemiştir. Yayla turizmi, yöre halkının daha çok ilgisini çekmektedir. Yine de gezil görülebilecek bazı yerler bulmaktadır. Piraziz otobüs bileti alarak görebileceğiniz yerlerden bazıları şunlardır;

·         Bey Konağı (İlçe merkezinde yer alan konak Rumlardan kalan bir eserdir)

·         Bendehor Kalesi

·         Kozlar Kalesi

·         Pir Aziz Türbesi

·         Kozlar Kalesi

·         Güni Kalesi

·         Abdal Camii (Eren Merkez Camii)

En Çok Tercih Edilen Piraziz Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus