Afyon - Saimbeyli Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Saimbeyli Hakkında

Saimbeyli  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Saimbeyli  otobüs bileti satan firmalarıSaimbeyli otobüs bilet fiyatlarıSaimbeyli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Saimbeyli
 Otobüs Seferleri

Saimbeyli ilçesi adını, Fransız işgalinden ilçeyi kurtaran komutana saygı  mahiyetinde verilmiştir. İlçenin önceki adı Haçin’dir. Adana merkeze 156km. uzaklıktadır.  Adana merkezden Saimbeyli otobüs bileti temin ederek ilçeye ulaşım mümkün olduğu gibi İç Anadolu bölgesine aracılık eden Pozantı sonrası bir diğer Akdeniz ilçesidir. İlçe diğer Adana ilçelerine göre daha az nüfusludur. Ancak diğer Adana ve Çukurova ilçeleri gibi de tarihle dolu bir ilçedir. 

Saimbeyli
´de  Gezilecek Yerler 
Çatak ve Obruk olmak üzere iki önemli yaylası bulunan ilçede yerel halk yaz aylarının kavurucu Akdeniz sıcağından kaçmak için yaylalara çıkmaktadır. Adana merkezden uzak olan ilçe maalesef bu uzaklık etkileriyle çok gelişememiş aynı zamanda zaman içerisinde göç verdiği için de nüfusu da hep az olarak kalmış bir ilçedir.  İlçe Orta Toros Dağları arasında olduğu için kamp yapanların ve dağcıların da sıkça uğradığı bir yerdir. Özellikle her yıl yapılan Kiraz Festivali ile hem yöre halkı hem de turistlere oldukça keyifli anlar geçirmelerini sağlar.

En Çok Tercih Edilen Saimbeyli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus