Afyon - Sarıyer Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Sarıyer Hakkında

Sarıyer  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


istanbul’un en güzel yönlerinden olan, Sarıyer otobüs bileti satan firmalarıSarıyer otobüs bilet fiyatlarıSarıyer  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  


Sarıyer  İstanbul 


İstanbul’un Avrupa yakasında buluna ilçenin ilk adı Simas’tır. İlçeye Sarıyer isminin verilmesi ile ilgili farklı rivayetler vardır. İlki Fatih Sultan Mehmed’in iki sarışın askeri bu mevkide gömülü olduğu için Fatih’in sarı erleri‘n den bozularak Sarıyer olarak kaldığı diğeri ise Mısırlı zenginlerin bölgede harcadıkları altınlar yüzünde söyledikleri ‘’ sarı lira yer’ den bozularak günümüze Sarıyer olarak evirildiğidir. Sarıyer doğal bitki örtüsü ile İstanbul’un en zengin ilçeleri arasında görülür. İlçe büyük ölçüde ormanlarla kaplıdır. Özellikle Emirgan Korusu doğal güzelliği ile Sarıyer otobüs bileti temin edip biran önce gitmeniz gereken yerlerden biridir. İlçede Büyük Tarabya Oteli, Rumeli Hisarı, Huber Köşkü, Emirgan Camii, Telli Baba Türbesi, Sait Halim Paşa Yalısı gibi pek çok tarihi mekân halen varlığını sürdürmekte ve ziyaretçilerini beklemektedir.  Ayrıca Rumeli fenerinde bulunan Ceneviz Kalesi ’ de görülmeye değer tarihi mekânlardan biridir. 


Sarıyer’e nasıl gidilir?


Sarıyer ulaşım konusunda sıkıntı yaşamayacağınız ilçelerden biridir. Kara yolu ve deniz yolunu kullanarak rahatlıkla ilçeye ulaşabilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Sarıyer Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus