Afyon - Şavsat Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Şavsat Hakkında

Şavsat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Artvin’in en güzel yönlerinden olan, Şavsat otobüs bileti satan firmalarıŞavsat otobüs bilet fiyatlarıŞavsat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Şavsat, Artvin

Şavsat, Artvin’e bağlı bir ilçe olup Türkiye’nin en çok köye -70’in üzerinde- sahip olan ilçelerinden birisidir. Türkiye’nin en kuzey doğusunda yer alan ilçelerinden biri olan Şavsat, eski ve bu bakımdan tarihi özelliklere sahiptir. Osmanlı İmparatorluğu’na 1479 yılında geçtikten sonra ilçede yaşayan Gürcülerin yavaş yavaş Müslüman olmaya başladıkları görülmüştür. 1921 yılına kadar Ardahan’ın bir sancağı olarak var olan ilçe, bu tarihten sonra Artvin’e bağlanmıştır.

 

Şavsat ilçesinin komşu ilçeleri, Posof, Hanak ve Ardahan’ın il merkezidir. Şavsat’ın, batı tarafında da Artvin’in merkezine sınırı vardır. Aynı zamanda Gürcistan’a da sınırı olan ilçeye ulaşım karayollarından kolay bir şekilde sağlanabilir. Bu sebeple Şavsat otobüs bileti almak yeterli olacaktır.

 

İlçede tarım geçim kaynağı olarak gelişmiştir. Ilıman bir iklime sahip olan Şavsat’ta pek çok meyve ve sebze yetiştirilir. Gittikçe de gelişim gösteren Şavsat ilçesini görmek isteyenler, Türkiye’nin en güzel ilçelerinden biri olan bu bölgede hem iki kültürün çeşitliliğini hem de taze sebze ve meyveye ulaşma imkanını yakalayabilirler. 

En Çok Tercih Edilen Şavsat Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus