Afyon - Silopi2 Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Silopi2 Hakkında

Silopi  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Şırnak’ın en güzel yönlerinden olan, Silopi  otobüs bileti satan firmaları Silopi otobüs bilet fiyatları, Silopi  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.  

Silopi’ye Nasıl Gidilir? 
Şırnak il merkezine yaklaşık 33km. Uzaklıkta olan ilçesidir. Cizre’ye 29 km. , Uludere’ye 11 km. , Suriye’ye 20km., Irak’a ise 15km. Uzaklıktadır. İlçeye komşu olan tüm ilçelerden ve Şırnak il merkezinden Silopi otobüs bileti ile ulaşmak mümkündür. Ayrıca ilçe konumu nedeni ile Irak ve Suriye sınırına yakın olmasından dolayı dönemsel çatışmalara sahne olmuştur. İlçe çok eski tarihlerde Ninova’ya bağlı bir yerleşim merkezi iken daha sonra Türkiye Cumhuriyeti topraklarına dahil edilmiştir. Şırnak iline bağlanmıştır.  İlçe bir yanından diğer yanına iki farklı yeryüzü şekline sahiptir. Bir bölümü dağlık bir bölge iken bir bölümü ise ovadır. Cudi Dağı ise, Silopi’nin kuzeyini tamamen kaplamaktadır. İlçe iklimi yazları sıcak ve kurak kışları ise ılık ve yağışlıdır. Kışlar çok sert geçmez. Genel olarak ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır. Ancak bölgenin Suriye ve Irak sınırına akın olması sebebi ile çatışmalara sahne olmasından dolayı halk büyük çoğunlukta göç etmiştir.  İlçenin büyük bir bölümü tarıma elverişli topraklara sahiptir. 

En Çok Tercih Edilen Silopi2 Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus