Afyon - Tunceli Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Tunceli Hakkında
Tunceli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tunceli´nin en güzel yönlerinden olan, Tunceli otobüs bileti satan firmaları, Tunceli otobüs bilet fiyatları, Tunceli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tunceli, Türkiye

Tunceli, Doğu Anadolu Bölgesinde yer alan güzide ilçelerimizden birisidir. 1935 yılında kurulmuştur. Şehrin merkezi, 30 Aralık 1946 tarihli kararnameyle birlikte Mamekiye (Kalan) kasabası olarak belirlenmiştir. Şehirde karasal iklim hakimiyet göstermektedir. Dağların konumundan dolayı bölgede kışlar çok çetin geçmektedir. Bazı yıllar, Tunceli Dağlarının 6-7 ay boyunca kar altında kaldığı görülebilmektedir. Yazın ise sıcaklar 40 dereceye kadar çıkmaktadır. Şehir, 1965 yılından bu yana göç vermektedir. Bunun başlıca sebebi iş imkanlarının kısıtlılığıdır. Bölgede sanayi yeterince gelişmezken, tarım ve hayvancılık koşulları da giderek kötüleşmektedir. İlçede orta ve ilk öğretim düzeyinde eğitim veren pek çok kurum bulunmaktadır. Tunceli Üniversitesi, son dönemde akademi camiasında kendine has bir yer edinmeye çalışmaktadır. Tunceli otobüs bileti Türkiye´nin hemen her noktasından kolaylıkla temin edilebilmektedir. Eğer bir gün yolunuz Tunceli´ye düşerse, mutlaka meşhur Şavak tulum peynirini tatmanızı ve Munzur Vadisi Milli Parkındaki yabanıl yaşamı incelemenizi öneririz. 

Tunceli´de Gezilecek Yerler

                    Til Höyüğü

                    Mahsume Hatun Türbesi

                    Munzur Vadisi Milli Parkı

                    Munzur Gözeleri

                    Çemişgezek Kalesi

                    Çelebi Ali Camii

                    Tahar Köprüsü

                    Ulukale Camii

                    Eltihatun Camii

                    Göytepe Höyüğü

                    Baysungur Camii

                    Ağlayan Kayalar

En Çok Tercih Edilen Tunceli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus