Afyon - Turgutlu Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Turgutlu Hakkında

Turgutlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Turgutlu otobüs bileti satan firmaları, Turgutlu otobüs bilet fiyatları Turgutlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Turgutlu, Manisa

Akdeniz iklimi etkisinde olan ilçe, elverişli hava şartları nedeniyle yaz ve kış sürekli gidilebilecek yerlerden birisidir. Temel ekonomileri tarıma ve sanayiye dayanan ilçenin en önemli tarım ürünleri üzüm, pamuk, tütün ve domatestir.

 Kalabalık bir nüfusa sahip olan ilçe aynı zamanda Celal Bayar Üniversitesi’ne ait iki adet kampüsü de barındırmaktadır. Sanayileşmenin getirisiyle hem genç nüfusun fazla olması hem de üniversitenin getirdiği canlılıkla modern bir ilçe konumundadır. 

Turgutlu’da Gezilecek Yerler

·         Urganlı Kaplıcaları: Evliya Çelebi’nin Seyahatnamesinde de yer olan bu kaplıcalar, bölgenin en önemli termal merkezidir. Sularının karbondioksitli ve bikarbonatlı olması insan sağlığına iyi gelmektedir. Konaklama imkanının da olduğu bu kaplıcaları görmenizi öneririz.

·         Bozdağlar: İlçe yakınlarında bulunan ve sürekli doğa gezileri düzenlenen Bozdağlar ilçenin en önemli doğa turizmi merkezlerindendir. Bölgede bulunan patikaları takip ederek, ağaç ve bitki çeşitliliğin çok olduğu bu bölgeyi gezebilirsiniz. Siz de doğayla iç içe vakit geçirmekten hoşlanan biriyseniz Turgutlu otobüs bileti alarak doğal güzellikleri yerinde görmenizi tavsiye ederiz.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus