Afyon - Türkoğlu Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Türkoğlu Hakkında

Türkoğlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kahramanmaraş ın en güzel yönlerinden olan, Türkoğlu otobüs bileti satan firmaları, Türkoğlu otobüs bilet fiyatları, Türkoğlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Kahramanmaraş,
Türkoğlu

Yaklaşık olarak 160 yıllık bir tarihe sahip olan Türkoğlu, Kahramanmaraş il merkezine 22 km. uzaklıkta bulunmaktadır. İlçe, güneyde Gaziantep, batıda Osmaniye, doğuda da Pazarcık ilçesi ile komşu durumundadır. Konumu itibariyle, Kahramanmaraş’ı Osmaniye ve Hatay’a bağlayan karayolları      ve demiryolları üzerinde bulunması ilçenin önemini artırmaktadır. Adana bölgesine yakın bir yerde bulunan Türkoğlu ilçesinde genel olarak Akdeniz iklimi hakimdir. İlçenin temel ekonomik faaliyetlerini tarım ve hayvancılık oluşturmaktadır.

Gavur Gölü (Sağlık Ovası) ilçe için oldukça önemli bir alandır. Yakın bir tarihe kadar Gavur Gölü olarak adlandırılan alan günümüzde ise Sağlık Ovası olarak bilinmektedir. 30 km. uzunluğunda ve 8-10 km genişliğinde olan bölgenin deniz seviyesinden yüksekliği 480 metredir. Ovanın altında milyonlarca yıllık bitki ve fosiller bulunmaktadır. Sıtma hastalığı ile mücadele edebilmek için 1950’li yıllarda kurutulmaya başlanmıştır. Kurutma faaliyetlerinin tamamlanmasının ardından bölge tarıma açılmıştır. Ayrıca balıkçılık açısından da zengin bir alandır. Göl içerisinde yılan, balık ve kurbağa gibi canlıların yaşaması bölgeye birçok kuş türünün gelmesine neden olmaktadır. Türkoğlu otobüs bileti alarak ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Türkoğlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus