Afyon - Uluborlu Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Uluborlu Hakkında

Uluborlu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Uluborlu otobüs bileti satan firmalarıUluborlu otobüs bilet fiyatlarıUluborlu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Uluborlu, Akdeniz Bölgesi’nde Isparta iline bağlı bir ilçedir. Toplamda 7.000 civarında nüfusu bulunan bu küçük ilçenin ortalama rakımı 1100 metredir. Karasal iklimin hakim olduğu ilçede yazlar oldukça sıcak kışlarsa bir o kadar soğuk geçmektedir. Bulunduğu konum itibariyle ilçe askeri ve ticari açılardan hep öneme sahip olmuştur, bu sebeple de tarihin antik zamanlarından beri burada yerleşim olmuştur. 

Uluborlu’ya Nasıl Gidilir?

Uluborlu ilçesi, Isparta il merkezine 65 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Dinar, Senirkent, Atabey, Gönen ve Keçiborlu olan Uluborlu; Antalya – İstanbul yolunda bulunan Tekke Tepe mevkiine de 20 kilometre uzaklıkta yer alır. Bu ilçeye ulaşmak isteyenlerin Uluborlu otobüs bileti alarak rahat ve konforlu bir ulaşımı tercih etmesi ise önerilir. 

Uluborlu’da Gezilecek Yerler

Uluborlu ilçesinin tarihinin çok eski zamanlara kadar uzanması bu ilçede birtakım tarihi yapıların da var olmasına sebep olmuştur. Tarihe meraklı ziyaretçilerin Uluborlu’da mutlaka Uluborlu Kalesi’ni, Alaaddin Camisi’ni, Apollonia’yı, su kemerini ve Cirimbolu Köprüsü’nü görmeleri tavsiye edilir. 

En Çok Tercih Edilen Uluborlu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus