Afyon - Ürgüp Otobüs Bileti

Afyon Hakkında
Afyonkarahisar Otobüs Bileti Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Afyon’un en güzel yönlerinden olan, Afyonkarahisar otobüs bileti satan firmaları,Afyonkarahisar otobüs bilet fiyatları, Afyonkarahisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Gözde Şehir Afyonkarahisar

Sucuk ile özdeşleşmiş, kaymak denince akla gelen güzide ilimiz Afyonkarahisar, giderek her istediğinizde ziyaret edebileceğiniz ve bu lezzetleri yerinde tadabileceğiniz bir yer hâline geliyor. Gelişen kara ve hava yolu ağları sayesinde Afyonkarahisar´a olan rağbet önümüzdeki günlerde artacağa benziyor. Afyonkarahisar otobüs bileti sayesinde ülkenin her yerinden insanlar Afyon´un güzelliklerini öğrenme şansını yakalıyor.


Afyon´un Kısa Tarihi

Afyon´da kurulan ilk medeniyetin Hititler olduğu söylenmektedir. Zira arkeoloji araştırmalarında Hititlere ait olduğu düşünülen pek çok buluntu keşfedilmiştir. Hitit imparatoru ´´Mürsil´´, bizzat Afyon Kalesini yaptırmıştır. Hititlerin ardından Afyon´a hükmeden medeniyet Frikyalılardı. Frikyalılar o zaman Afyon´a ´´Sineda´´ adını takmışlardı. Bugün Afyon Müzesi Hititlere ait buluntularla doludur. Frikyalılardan sonra Afyon, Lidyalıların eline geçti. En son olark ise, Roma İmparatorluğu, Sasaniler, Bizanslılar burada varlık buldular. Bizanslılar, Afyon´a  Akroneos (Akronium) adını verdiler. Bu kelime ´´yüksek kale´´ anlamına geliyordu. 1071 Malazgirt zaferinden beri de bu topraklar bizim elimizde.


Afyon´un İlçeleri

Yıl itibariyle Afyon´a bağlı 17 ilçe bulunmaktadır. Bunlar; Suhut, Sultandağı, Sincanlı, Kızılören, Sandıklı, İscehisar, Hocalar, ihsaniye, Emirda, Evciler, Dinar, Çay, Dazkırı, Çobanlar, Bayat, Çay, Başmakçı ve Bolvadin ilçeleridir.


Afyonkarahisar´da Gezilecek Yerler

                    Ot Pazarı Camii

                    Gedik Ahmet Paşa Medresesi

                    Ulu Camii

                    Karacamal Mağarası

                    Sandıklı Hüdai Kaplıcaları

                    Sandıklı Kalesi

                    Ömer Kaplıcası

                    Amorium Antik Kenti

                    Synnada Antik Kenti

                    Cumhuriyet Şehitleri Anıtı

                    Phryg Vadisi

                    Afyon Bolvadin Müzesi

                    Afyonkarahisar Müzesi

                    Eğerlikaya Kilisesi

                    Gazlıgöl Kaplıcaları

 

 

Ürgüp Hakkında

Ürgüp Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Nevşehir’in en güzel yönlerinden olan, Ürgüp otobüs bileti satan firmalarıÜrgüp otobüs bilet fiyatlarıÜrgüp otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ürgüp, Nevşehir ilinin bir ilçesidir. Kapadokya bölgesinin en önemli merkezlerinden olan Ürgüp, tarihte çok farklı isimlere sahip olmuştur. Bizans döneminde Osiana ve Hagios Prokopios, Selçuklular döneminde Başhisar, Osmanlı döneminde de Burgut kalesi olarak anılmıştır ve Cumhuriyet döneminde de Ürgüp ismini almıştır. 

Ürgüp’e Nasıl Gidilir?

Ürgüp ilçesi, Nevşehir il merkezine 20 kilometre uzaklıkta bulunur. Türkiye’nin hemen her yerinden Ürgüp’e ulaşmak mümkün olup bunun için Ürgüp otobüs bileti satın almanız yeterlidir. 

Ürgüp’te Gezilecek Yerler

Ürgüp, turistik Kapadokya bölgesinin önemli merkezlerinden olduğundan burada turizm açısından ilgi çekici birçok yer bulunmaktadır. Bunların başında Ürgüp Sarıhan, Ayvasil Kilisesi, Ürgüp Kadıkalesi, Ürgüp Temenni Anıt Mezarı gelmektedir. Ürgüp Sarıhan Alaattin Keykubat tarafından 1217 yılında yaptırılmış bir kervansaraydır. Selçuklu mimarisinin güzel örneklerinden biridir. Ayvasil Kilisesi’nin yapım tarihi tam olarak bilinmemektedir. Ürgüp Kadıkalesi, eskiden savaş dönemlerinde kadınların ve çocukların sığınacağı bir yapı olmuştur. Ürgüp Temenni, 1288 yılında Kılıçarslan için yaptırılmış bir anıt mezardır. Kadıkalesi’nin de en yüksek noktasında bulunur. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus