Ağaçören Otobüs Bileti

Ağaçören Seferi Yapan Firmalar
Ağaçören Hakkında

Ağaçören Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Aksaray’ın en güzel yönlerinden olan, Ağaçören otobüs bileti satan firmaları, Ağaçören otobüs bilet fiyatları, Ağaçören otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Ağaçören İlçesi Hakkında Bilgiler


İlçe M.Ö. 3. Ve 4. Yüzyılda Hititler zamanında yerleşim alanı olarak kullanılmış olup, daha sonra Bizanslılar zamanında kapadokya bölgesi sınırları içerisinde kalmıştır. Bölgenin Osmanlılar zamanındaki Adı PANLI olarak geçmektedir. İlçemiz bu adıyla 1936 yılına kadar Ankara ilinin Şerefli Koçhisar ilçesine bağlı bir köy olarak kalmıştır. 1957 yılında ise Belediye teşkilatı kurulmuştur. İlçemiz 1961 yılına kadar PANLI olarak anılmış, daha sonra adı AĞAÇÖREN olarak değiştirilmiştir. Bu isimle Şereflikoçhisar ilçesine bağlı bir kasaba iken ilçe olmuştur.

 

Ağaçören İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler


İlçemiz Taşkale Mevkii´nde yer alan Taşkale Örenyeri Konya Kültür varlıklarını Koruma Bölge Kurulu´nun kararı 1. Derece Arkeolojik Sit alanı olarak tescil edilmiştir. İlçemiz Kederli Köyü Karadam Mevkii´nde yer alan Karadam Tümülüsüde Konya Kültür varlıklarını Koruma Bölge Kurulu´ nun 08.03.2012 gün ve 351 sayılı kararı ile 3386 ve 5226 sayılı kanunlarla değişik 2863 sayılı yasada belirtilen özellikleri göstermesi nedeniyle 1. Derece Arkeolojik Sit Alanı olarak tescil edilmiştir. Ağaçören Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Ağaçören Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus