Ağlı Otobüs Bileti

Ağlı Seferi Yapan Firmalar
Ağlı Hakkında

Ağlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Kastamonu’nun en güzel yönlerinden olan, Ağlı otobüs bileti satan firmaları, Ağlı otobüs bilet fiyatları, Ağlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Kastamonu Ağlı İlçesi Hakkında Bilgiler


Ağlı’nın tarihi İlkçağ’ın derinliklerine kadar inmektedir. Bu devirlere ait kalıntılar ayrıca farklı uygarlıkların bu topraklar üzerinde gelip geçtiğini belirtmektedir. Özellikle M.Ö. 1100-700 yılları arasında Kastamonu ve etrafında Paflagonyalılar’ın hakimiyet kurdukları bilinmektedir. Paflagonyalılar ise Firiglerin bir dalı olup, bu bölgeye kendi adlarını vermişlerdir.

 

Ağlı İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler


En başta gezilip görülecek mekân tarihi Ağlı Kalesidir. Ağlı Kalesi İlçenin Batısında yer alan tabi bir dağ üzerine kurulmuştur. Kalenin etrafı yer yer bıçakla ayrıca ayrılmış gibi kaya sıralarıyla, çevrilmiş ve etekleri ormanlarla kapanmıştır. Üzerine kuzeyinde kepez denilen tabii bir kaya ile aralarındaki ayrıca boyun noktasından çıkılmaktadır. Zaten, zayıf yanı da burası olduğu için suni duvarlar bu bölüme yapılmıştır.

Moloz taşından, harçla yapılan duvarların genişliği bir metre bu günkü yükseklikleri de üç metredir. Kalenin tepesinde, büyük bir düzlük bulunur İlçeye bakan kısmında ayrıca mağaralar yer alır. Güneyinde kaleden, 10 metre aşağıda birçok mağara daha bulunur. Bunun içinde yollar ve mezar odaları bulunmaktadır. Batı yüzünde bir mağara ayrıca vardır ve bu mağaranın ortasından yan yana iki tane su kaynağı bulunmaktadır. Kalenin üzerindeki düzlükte üç tane su sarnıcı bulunmakta ve bunlardan iki tanesi halen ayakta durmakta bir tanesi ise yıkılmış haldedir. Ağlı Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda seyahat edip bu güzel bölgeyi görmelisiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Ağlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus