Ağrı - Konya Otobüs Bileti

Ağrı Hakkında

Ağrı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadolu’nun en güzel yönlerinden olan, Ağrı otobüs bileti satan firmaları, Ağrı otobüs bilet fiyatları, Ağrı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Doğunun incisi Ağrı


Önceleri Karakilise, Ararat ve Karaköse olarak adlandırılan ve sonunda Ağrı Dağı’yla ilişkilendirilerek Ağrı ismiyle anılmaya başlanan merkez ilçede çok sert karasal iklim görülür. Kışları yoğun bir şekilde kar yağışı alan bölgede hava sıcaklıkları -45 derece dolaylarına kadar düşebilmektedir. Bin 650 m yüksekliğinde rakımı olan Ağrı aynı zamanda Türkiye’nin doğu sınırını oluşturan illerden biridir. Bölgede fazla ormanlık alan bulunmaz.


Kültür ve doğa turizmi sevenlerin tercihi


Ağrı, Doğu Anadolu bölgesinin gözde turistik yerlerindendir. Gerek kültürel ve tarihi dokusundaki zengin yapıyla gerekse de doğal güzellikleriyle bu konuda haklı bir başarı elde etmiştir. Özellikle yaz mevsiminde dağcılık ve kışları kayak turizmi için tercih edilir. Bunun yanı sıra birçok eski yapıya da ev sahipliği eden Ağrı; müzeleri, camileri ve kiliseleri ile kültür turizmi açısından da dikkat çeken bir konumdadır. Bunun yanı sıra bölge ekonomisinin temeli hayvancılık ve tarım üstüne kuruludur. Ağrı, kçük baş hayvancılığın Türkiye’de en çok yapıldığı yerlerden biridir.

Konya Hakkında

Konya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya otobüs bileti satan firmalarıKonya otobüs bilet fiyatlarıKonya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 
Konya, Türkiye´nin yüz ölçümü bakımından en büyük ili ve en kalabalık yedinci şehri. 31 ilçeden oluşan Konya´da TÜİK´in 2014 verilerine göre 2.108.808 kişi yaşamaktadır. 

Ekonomik açıdan Türkiye´nin gelişmiş kentlerinden biri olan Konya doğal ve tarihsel zenginlikleriyle de önem taşır. Dünyanın en eski yerleşimlerinden biri olan 
Çatalhöyük, 2012 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi´ne alınmıştır. Şehir Anadolu Selçukluları’nın ve Karamanoğulları’nın başkentliğini yapmıştır. Türkiye´nin en önemli sanayi kentlerindendir. Anadolu Kaplanları´ndandır. Yöresel yemekleri Etliekmek,Bamya Çorbası, Mevlana böreği, Fırınkebabı dır. Konya’nın simgeleri arasında Mevlana Müzesi (Kubbe-i Hadrâ), çift başlı kartal dır.

Konya´da karasal iklim hüküm sürer. Yazları kuru ve sıcak, kışları soğuk ve kar yağışlıdır. Gece ile gündüz arası sıcaklık farkı yazın 16-22 derece arasındadır. Baharları ve kışları nemden dolayı bu fark 9-12 °C´ye kadar düşer. Kar ortalama 3 ay yerde kalır. Çevresindeki sıcak - soğuk hava merkezlerinden çok etkilenir. İç Anadolu´nun en güney bölgesinde yer almasına rağmen diğer İç Anadolu şehirlerinden daha soğuk olur.

2009 yılında Konya´yı 1 milyon 717 bin 942 yerli ve yabancı turist ziyaret etti. Bu rakamın 1 milyon 338 bin 113´ünü yerli, 353 bin 233´ünü ise yabancı ziyaretçiler oluşturdu.

Karayoluyla, Ankara´ya 3, Antalya´ya 4, Eskişehir´e 5, İstanbul´a 9, Adana´ya 5 saat uzaklıktadır.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus