Ağrı Otobüs Bileti

Ağrı Seferi Yapan Firmalar
Ağrı Hakkında

Ağrı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadolu’nun en güzel yönlerinden olan, Ağrı otobüs bileti satan firmaları, Ağrı otobüs bilet fiyatları, Ağrı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Doğunun incisi Ağrı


Önceleri Karakilise, Ararat ve Karaköse olarak adlandırılan ve sonunda Ağrı Dağı’yla ilişkilendirilerek Ağrı ismiyle anılmaya başlanan merkez ilçede çok sert karasal iklim görülür. Kışları yoğun bir şekilde kar yağışı alan bölgede hava sıcaklıkları -45 derece dolaylarına kadar düşebilmektedir. Bin 650 m yüksekliğinde rakımı olan Ağrı aynı zamanda Türkiye’nin doğu sınırını oluşturan illerden biridir. Bölgede fazla ormanlık alan bulunmaz.


Kültür ve doğa turizmi sevenlerin tercihi


Ağrı, Doğu Anadolu bölgesinin gözde turistik yerlerindendir. Gerek kültürel ve tarihi dokusundaki zengin yapıyla gerekse de doğal güzellikleriyle bu konuda haklı bir başarı elde etmiştir. Özellikle yaz mevsiminde dağcılık ve kışları kayak turizmi için tercih edilir. Bunun yanı sıra birçok eski yapıya da ev sahipliği eden Ağrı; müzeleri, camileri ve kiliseleri ile kültür turizmi açısından da dikkat çeken bir konumdadır. Bunun yanı sıra bölge ekonomisinin temeli hayvancılık ve tarım üstüne kuruludur. Ağrı, kçük baş hayvancılığın Türkiye’de en çok yapıldığı yerlerden biridir.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus