Ağrı - Tokat Otobüs Bileti

Ağrı Hakkında

Ağrı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Doğu Anadolu’nun en güzel yönlerinden olan, Ağrı otobüs bileti satan firmaları, Ağrı otobüs bilet fiyatları, Ağrı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Doğunun incisi Ağrı


Önceleri Karakilise, Ararat ve Karaköse olarak adlandırılan ve sonunda Ağrı Dağı’yla ilişkilendirilerek Ağrı ismiyle anılmaya başlanan merkez ilçede çok sert karasal iklim görülür. Kışları yoğun bir şekilde kar yağışı alan bölgede hava sıcaklıkları -45 derece dolaylarına kadar düşebilmektedir. Bin 650 m yüksekliğinde rakımı olan Ağrı aynı zamanda Türkiye’nin doğu sınırını oluşturan illerden biridir. Bölgede fazla ormanlık alan bulunmaz.


Kültür ve doğa turizmi sevenlerin tercihi


Ağrı, Doğu Anadolu bölgesinin gözde turistik yerlerindendir. Gerek kültürel ve tarihi dokusundaki zengin yapıyla gerekse de doğal güzellikleriyle bu konuda haklı bir başarı elde etmiştir. Özellikle yaz mevsiminde dağcılık ve kışları kayak turizmi için tercih edilir. Bunun yanı sıra birçok eski yapıya da ev sahipliği eden Ağrı; müzeleri, camileri ve kiliseleri ile kültür turizmi açısından da dikkat çeken bir konumdadır. Bunun yanı sıra bölge ekonomisinin temeli hayvancılık ve tarım üstüne kuruludur. Ağrı, kçük baş hayvancılığın Türkiye’de en çok yapıldığı yerlerden biridir.

Tokat Hakkında

Tokat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tokat’ın en güzel yönlerinden olan, Tokat otobüs bileti satan firmaları, Tokat otobüs bilet fiyatları, Tokat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

Tokat

Kuzeyinde Samsun, güneyinde Sivas, doğusunda Ordu ve batısında Çorum ve Yozgat’ın bulunur. Bölge çok verimli topraklar üzerine kurulmuştur. Tarımın bölge ekonomisinde geniş yer kaplaması, farklı kültürdeki insanların bir arada yaşadığı bir yer olması gibi özellikleri şehrin mutfağını da zenginleştirmiştir. Geldiğinizde yemenizi önerdiklerimiz ise,  Tokat kebabı, Zile pekmezi, Niksar cevizi, Tokat salçası, Tokat gözlemesi ve cevizli çörektir. 

Tokat’da Gezilecek Yerler

·         Kaz Gölü: Tokat’ın en güzel doğal güzelliklerinden biri olan göl, sazlarla kaplıdır ve birçok kuşa ev sahipliği yapmaktadır. Özellikle kuşların göç dönemlerinde pek çok turist ve araştırmacının akın ettiği bir göldür. Gölde çok sayıda gözetleme kulesi de bulunmaktadır. Bu doğa harikasını görmek için Tokat otobüs bileti alarak burayı ziyaret etmenizi öneririz.

·         Sulusokak Çarşısı: Tokat’ın en eski yerleşim yeri olan Sulusokak çok sayıda tarihi eseri aynı yerde bulundurmasıyla dikkat çekmektedir. Paşa Hamamı, Sultan Hamamı, Ali Paşa Cami, Ulu Cami, Tokat Müzesi gibi pek çok tarihi eseri aynı sokak üzerinde görmeniz mümkün.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus