Ahırlı Otobüs Bileti

Ahırlı Seferi Yapan Firmalar
Ahırlı Hakkında
Ahırlı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Konya’nın en güzel yönlerinden olan, Ahırlı otobüs bileti satan firmaları, Ahırlı otobüs bilet fiyatları, Ahırlı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Konya, Ahırlı

Konya´nın ilçelerinden olan Ahırlı´nın tarihi hakkında net bir bilgi olmamasına rağmen yaklaşık 2000 yıllık bir yerleşim birimi olduğu tahmin edilmektedir. Arkeolojik bulgulara göre Türklerden evvel bölgede Bizanslılar hüküm sürmüştür. Ahırlı, 1071 yılından bu yana Türk yurdudur. Bölge, İstanbul´u fethetmeye giden İslam gazileri tarafından Müslümanlaştırılmıştır.1963 senesinde belediye teşkilatı olarak oluşturulan Ahırlı, öndceden Bozkır ilçesine bağlı nahiye merkezinden biriydi. Fakat 1991 yılında yapılan çalışmayla birlikte ilçe statüsüne erişmiştir. Ahırlı pilavı, keşli ekmeği, saç böreği, göllesi, köpük helvası ve su böreğiyle ünlenmiştir.

 

Ahırlı ilçe merkezi, Bozkır-Seydişehir karayolu üzerinde konuşlanmıştır. İlçe arazisi dalgalı arazilerden müteşekkildir. Ahırlı ahalisi geçimini ekseriyetle tarımla uğraşarak sağlamaktadır. Çarşamba Suyu, ilçenin su ihtiyacını büyük oranda sağlamaktadır. Bölgede en çok tahıl ve nohut yetiştirilmektedir. Bunun yanı sıra çeşitli seze ve meyve yetiştiriciliği de yapılmaktadır. Bölgenin nüfusu gitgide azalmaktadır. Bunun başlıca sebebi iş imkânlarının yetersizliğidir.  Ahırlı otobüs bileti Konya ilinin merkezinden rahatlıkla temin edilebilir.

En Çok Tercih Edilen Ahırlı Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus