Ahiska Otobüs Bileti

Ahiska Seferi Yapan Firmalar
Ahiska Hakkında

En Ucuz Ahiska Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ahiska otobüs bileti satan firmaları, Ahiska otobüs bilet fiyatları, Ahiska otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

Ahiska, Ardahan

Kafkaslarda kurulmuş, plakası 75 olan il ve merkez ilçesidir. Doğu Anadolu ile Karadeniz arasında bulunan sınır aynı zamanda şehrin de sınırlarını oluşturmaktadır. Yeni illerimizden bir tanesi olarak sayılabilir. Aynı zamanda 2012 senesinde yapılan nüfus sayımı baz alındığı zaman Türkiye’nin en küçük ili olarak Ardahan’dan bahsetmek yanlış olmayacaktır. İl merkezi Türkiye ilçeleri baz alındığı zaman orta sıralarda yer almaktadır. Bu da önemli bir nokta olarak dikkat çeker. Zaten şehir olma zamanına göz atıldığı zaman 1992 senesi karşımıza çıktığı için zaman içerisinde daha da büyümesi beklenmektedir. Fakat buna karşın hızlı bir şekilde göç vermesi (yada beklenen büyüme rakamlarını karşılamaması işin bir sorunu olarak dikkatleri üzerinde toplamaktadır.)

Ardahan Tarihi

Ardahan tarihini incelediğimiz zaman milattan önce 1000 li yıllara kadar gitmek mümkündür. O dönem sıklıkla karşımıza çıkan Saka ve İskitler Van ve Ardahan başta olmak üzere bu bölgelere sıklıkla yerleşmişlerdir. Detaylı bir kazı ve araştırma yapılmamış olması da dikkati çeken bir başka konu olarak ortaya çıkar.

Sakalardan sonra Büyük İskender bölgeye hakim olmuş daha sonrasında ise Ahıska Türklerinin eline geçmiştir. En son ise Ahıskaların Osmanlı egemenliğine geçmesi ile birlikte Ardahan’ın bulunduğu coğrafya Osmanlı mülkü olmuştur.

En Çok Tercih Edilen Ahiska Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus