Ahmetli Otobüs Bileti

Ahmetli Seferi Yapan Firmalar
Ahmetli Hakkında

Ahmetli Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Ahmetli otobüs bileti satan firmaları, Ahmetli otobüs bilet fiyatları, Ahmetli otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Ahmetli, Manisa

Güneyinde İzmir ile komşu olan bu ilçe, doğusunda Salihli, kuzeyinde Saruhanlı ve batısında Turgutlu ile komşudur. Nüfusu yaklaşık olarak 10 bin olması ve küçük bir ilçe olmasına rağmen Manisa’yı İzmir’e bağlayan yol üzerinde bulunmasından dolayı ticari olarak gelişmiş bir ilçedir. Adını, üzerinde bulunduğu Ahmetli Ovası’ndan almıştır. Bu ova Türkiye’nin en önemli ve en verimli üzümlerinin yetiştiği ova olarak bilinmektedir. İlçede üzüm yetiştiriciliği dışında tütün, biber, pamuk, zeytin ve domates üreticiliği de yapılmaktadır.

İlçede bulunan Celal Bayar Üniversitesi’nin birkaç bölümü sayesinde ilçe canlılık kazanmıştır. Küçük esnaf bu bölgenin ticaretini canlı tutmaktadır. Canlılığın diğer bir nedeni bölgedeki yeşil alan fazlalığıdır. Çevre illerden bu güzellikleri görmek için buraya çok sayıda geziler düzenlenmektedir. Siz de bu ilçeyi görmek istiyorsanız Ahmetli otobüs bileti almanız yeterli. İlçede canlılığa paralel olarak bölgede çok sayıda kafe ve restoran da bulunmaktadır. Konaklama konusunda herhangi bir sıkıntının çekilmediği ilçeyi görmenizi, yerel halkın yaşayış tarzını yerinde gözlemlemeyi ve doğa yürüyüşlerine katılmanızı öneririz. 

En Çok Tercih Edilen Ahmetli Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus