Akçaabat - İstanbul Otobüs Bileti

Akçaabat Hakkında
Akçaabat Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Trabzon´un en güzel yönlerinden olan, Akçaabat otobüs bileti satan firmaları, Akçaabat otobüs bilet fiyatları, Akçaabat otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Trabzon, Akçaabat

Trabzon şehrinin güzide ilçelerinden birisi olan Akçaabat, Çarşıbaşı ve Vakfıkebir´in doğusunda, Maçka ve Düzköy´ün ise kuzeyinde yer almaktadır. Şehir merkezinin takribi 13 km batısındadır. Trabzon´un nüfus bakımından en kalabalık ilçesidir. Daha çok horonu ve köftesiyle tanınır. İlçede 1990 yılına kadar tütüncülük icraatleri en üst seviyede yapılmıştır. Şehirde spor faaliyetleri üst düzeydedir. Akçaabat Sebatspor, Türkiye Cumhuriyeti ile yaşıt olmakla beraber, henüz ilçeyken Süper Lig´e çıkmayı başarabilen ilk takımdır. Bölgenin bilinen en eski adı Platana´dır. Bu kelime Eski Yunancada ´´Çınar ağacı´´ anlamına gelmektedir. Daha sonra çeşitli adlarla da anıldığı olmuştur. Türkler, bu bölgeye ilk olarak 12. yüzyılda Anadolu Selçuklularıyla birlikte girmişlerdir. Fakat tamamen Fatih Sultan Mehmet döneminde fethedilmiştir. Yani Akçaabat yüzyıllardır Türk yurdudur. İlçe ahalisinin başlıca geçim kaynağı tarım ve hayvancılıktır. Seyrek de olsa balıkçılık yapanlara da rastlanmaktadır. İlçede özellikle, fındık ve zeytin yetiştiriciliği yaygındır. Akçaabat köftesinden tatmak isteyen pek çok insan ilçeye kısa zamanlı turlarla gelmektedir. Ulaşım bakımından herhangi bir sıkıntı yaşanmadığından Akçaabat otobüs bileti her yerden alınabilir.

İstanbul Hakkında

İstanbul  Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İstanbul’un  en güzel yönlerinden olan, İstanbul  otobüs bileti satan firmaları, İstanbul otobüs bilet fiyatları, İstanbul otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

İstanbul’a Nasıl Gidilir?

İstanbul Türkiye’nin kozmopolit şehridir. Türkiye’nin tüm illerinden şehre İstanbul otobüs bileti  ile seyahat etmek mümkündür.  Şehir Antik Dönem’den itibaren önemli uygarlıklara ev sahipliği yapmıştır. Kültür farklılıkları, tarihi mozaikleri ile tüm dünyayı büyüleyen ve dünyanın hiçbir yerinde bir benzeri olmayan iki farklı yakayı birbirine bağlayan bir şehirdir. Şehrin bir ucu Avrupa Yakası’na açılırken diğer ucu Asya Yakası’na açılan dünyadaki tek şehirdir. İstanbul’un Antik Dönem’de ismi Bizans İmparatoru Constantin’in şehri anlamına gelen Constantinopolis’dir.  Daha sonra Fatih Sultan Mehmet’in ısrarı, kararı ve güçlü ordusu ile şehir 1453 yılında Osmanlı Devleti’ne geçmiştir. Ancak tüm dünyanın gözünün üstünde olmasından dolayı Kurtuluş Savaşı yıllarında şehir bir kez daha Yunan ordusu tarafından sarılmıştır.

Ancak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ile İstanbul Türkiye topraklarında kalmıştır. İstanbul’a gidip Galata Kulesi, Tarihi Yarımada, Kapalı Çarşı’yı görmeden dönülmemeli ayrıca Eminönü’nün meşhur balık ekmeğini yemeden şehirden ayrılmamalı. Ayasofya’nın hem Hristiyan hem Müslüman aleminin ibadet yeri olmasında ki büyüleyici kültür karışımı mutlaka görülmelidir. Türkiye’nin en eski tarihli yerleşim yeri olan İstanbul’da kültürün, sanatın, piyasanın merkezi olması özelliği ile birleştiği zaman şehir gün geçtikçe daha çok göç almaktadır. Bu sebeple de giderek büyümektedir. En ucuz istanbul otobüs bilet fiyatları için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus