Akçadağ Otobüs Bileti

Akçadağ Seferi Yapan Firmalar
Akçadağ Hakkında

Akçadağ Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Malatya’nın en güzel yönlerinden olan, Akçadağ otobüs bileti satan firmaları, Akçadağ otobüs bilet fiyatları, Akçadağ otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Malatya, Akçadağ

Tarihi çok eskilere dayanan Akçadağ, kuzeyinde Hekimhan, güneyinde Doğanşehir, doğusunda Malatya merkezi , Yeşilyurt ve Yazıhan ilçeleriyle  ve batısında Kahramanmaraş ile komşudur.

Ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayanan bu ilçenin en önemli geçim kaynağı kayısı yetiştiriciliğidir. Hatta ilçenin yaklaşık olarak %80’i kayısı yetiştiriciliği yapmaktadır.

İlçe sınırları içinde bulunan Sultan Suyu Üretme Çiftliği bölgenin ekonomi temelini oluşturmaktadır. Çiftlikte çok sayıda tarım ürünü yetiştiriciliği ve hayvancılık yapılsa da çiftlik özel olarak at üretim çiftliğidir. Pek çok ünlü yarış atı bu çiftlikten çıkmıştır.


Akçadağ’da Gezilecek Yerler

Bölgede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. İlçeye bağlı pek çok köyde han kalıntıları ve kaya mezarları bulunmaktadır. İlçede en önemli yapı Düvencik Köyü yakınlarında bulunan ve Hititlerden kalma Ferik Kalesi’dir. Kale orijinal halini korumaktadır.

Tarihi yapıların yanında çok fazla doğal güzellikler de vardır. Bölge dağlık ve ormanlık bir alan olduğu için, yürüyüş alanları ve doğa parkurları bolca bulunmaktadır.

Bu şirin ilçeyi görmek için Akçadağ otobüs bileti almanız yeterli.

 

En Çok Tercih Edilen Akçadağ Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus