Akdağmadeni - Ankara Otobüs Bileti

Akdağmadeni Hakkında

Akdağmadeni Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Yozgat ın en güzel yönlerinden olan, Akdağmadeni otobüs bileti satan firmaları, Akdağmadeni otobüs bilet fiyatları, Akdağmadeni otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Yozgat, Akdağmadeni

Yozgat il merkezinin 102 km. doğusunda bulunan ilçe, kuzeyde Kadışehri ve doğuda Yıldızeli ile Sivas Şarkışla ilçeleri ile komşudur. Akdağ’ın eteklerinde kurulmuş olması ve bölgedeki çinko – kurşun maden işletmelerinin bulunması sebebiyle ilçe bu ismi almıştır. Yaylalar ve ormanlarla kaplı olan ilçede genel olarak karasal iklim egemen olup, Karadeniz iklimi özellikleri de görülebilmektedir. İlçede çok fazla ormanlık alan bulunması, ormancılığın gelişmesini sağlamıştır. İlçede sanayi çok fazla gelişmemiştir.


Akdağmadeni’nde Gezilecek Yerler

Tevfik Bey Abidesi: Milli mücadele döneminde Yozgat İli Havalisi olan Tevfik Bey anısına yaptırılmış bir yapıdır. 16 Kasım 1920 yılında öldürülen Tevfik Bey direniş sırasında bu bölgede şehit düşmüştür.

Kilise Camii: Yapı, 1907 yılında kilise olarak inşa edilmiştir. Uzun yıllar kilise olarak kullanıldıktan sonra, Rumların bölgeyi terk etmesi ile 1962 yılında cami olarak faaliyet göstermeye başlamıştır. Restorasyonun günümüzde de devam ettiği eser camii olarak hizmete devam etmektedir.

Rıfat Koç Konağı: Konak hakkına kim tarafından ve hangi tarihte yapıldığına dair net bilgiler bulunmamaktadır. Halen ev olarak kullanılan yapıyı Akdağmadeni otobüs bileti alarak ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Akdağmadeni Rotaları
Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus