Akıncılar Otobüs Bileti

Akıncılar Seferi Yapan Firmalar
Akıncılar Hakkında

Akıncılar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Akıncılar otobüs bileti satan firmaları, Akıncılar otobüs bilet fiyatları, Akıncılar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Sivas, Akıncılar

Sivas’ın en kuzeyinde bulunan ilçede Sivas’ın diğer ilçelerinden farklı olarak Karadeniz kültürü hakimdir. Kemençe ve horon yaygın olarak kullanılır. İlçede Karadeniz iklimi görülmektedir. Yaylacılık kültürünün hala devam ettiği ilçede Kızıldağ tarafları yaylacılık için elverişli yerlerdir. İlçe sakinleri genellikle burayı tercih ederler. Bu bölge çam ormanlarıyla kaplıdır. Akıncılar otobüs bileti alıp, ilçeye ait bu kültürü yerinde görmenizi öneririz.

İlçede temel geçim kaynağı tarımcılıktır. Bölgenin ılıman yapısı yetişen ürün çeşitliliğini de arttırmıştır. Kelkit Havzası bölgenin en önemli tarım alanı olarak kabul edilmektedir. Bu havzadaki iklim yapısı Türkiye’de yetişen en iyi ürünlerin bu bölgeden çıkmasını sağlamıştır.

İlçe engebeli bir arazi yapısına sahiptir. Ezdiber Ovası dışında düzlük alan pek bulunmaz. Doğal güzellere sahip olan bu ilçede çok sayıda mesire alanı vardır. 


Akıncılar’da Gezilecek Yerler

Erenceler Köyü yakınlarında yapılan kazı çalışmalarında pek çok tarihi eser ortaya çıkmıştır. Bizanslılar dönemine ait kale kalıntıları bunların en önemlileridir. İlçe merkezinde Sultan Süleyman Çeşmesi de ilçeye ait tarihi eserlerdendir. 

En Çok Tercih Edilen Akıncılar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus