Akseki Otobüs Bileti

Akseki Seferi Yapan Firmalar
Akseki Hakkında
Akseki Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Antalya’nın en güzel yönlerinden olan, Akseki otobüs bileti satan firmaları, Akseki otobüs bilet fiyatları, Akseki otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz

 

Antalya, Akseki

Toros Dağlarının güneyinde kurulan Akseki, Antalya´ya bağlı bir ilçedir. Vadilerle dolu olmakla beraber, arazisinin engebeli oluşuyla tanınır. Bölgede irili ufaklı pek çok akarsu mevcuttur. Doğuda Gündoğmuş ilçesine, Kuzeyde Konya´ya Batı´da ise Manavgat ilçesine komşudur.

Göçebe tarih söz konusu edilmediğinde Akseki´nin tarihi Roma dönemine kadar uzanmaktadır. Bölge Malazgirt Zaferiyle birlikte Türklerin eline geçmiştir. Türkmen nüfus bu nedenle Akseki´de fazladır. En meşhur boylardan Avşarlar bu bölgede yaşamaktadırlar.

Akseki ahalisi geçimini hayvancılık, ormancılık ve tarımla sağlamaktadır. Su olanaklarının olduğu yerlerde meyve tarımı da yapılmaktadır. Akseki, yüksek bir rakıma sahip olduğundan bölgede hem Akdeniz iklim özellikleri hem de karasal iklim özellikleri görmek mümkündür.

 

Akseki´ye Nasıl Giderim?

Akseki otobüs bileti aracılığıyla, Antalya şehir merkezine yaklaşık 150 kilometre uzaklıkta bulunan ilçeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Evvela Antalya şehir merkezine gidin. Ardından D400 karayolunu takip edin. Takribi 2 buçuk saat sonra Akseki´ye varacaksınız. Yine şehrin değişik yerlerinden gün içerisinde Akseki´ye seferler düzenlendiğini biliyoruz.

 

Akseki´de Faaliyet Gösteren Otobüs Firmaları

                    Güney Akdeniz

                    Anadolu Ulaşım

                    Antalya Toros Turzim

                    Batı Antalya 

En Çok Tercih Edilen Akseki Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus