Aksu Otobüs Bileti

Aksu Seferi Yapan Firmalar
Aksu Hakkında

Aksu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Isparta’nın en güzel yönlerinden olan, Aksu otobüs bileti satan firmalarıAksu otobüs bilet fiyatlarıAksu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Aksu, Isparta’nın bir ilçesidir. Nüfusu 4.800 civarı olan bu küçük ilçenin yüz ölçümü de 426 kilometrekaredir. Eski adı Anamas’tır. İlçe, bu ismi de Anamas Dağı’ndan almıştır. Aksu, Akdeniz Bölgesi’nde bulunması karşın iklimi karasaldır. Bu sebeple yazları oldukça kısa ve ılık geçen bölgede kışlar da sert ve yağışlıdır. Tarihi oldukça eskilere dayanan ilçenin ilk yerleşim tarihinin en azından milattan önce ikinci yüzyılı bulduğu düşünülmektedir. Tarihte Aksu vadisi ve Anamas yaylaları civarında Yörüklerin yaşamış oldukları düşünülmektedir.

 

Aksu’ya Nasıl Gidilir?

Aksu ilçesi, Isparta il merkezine yaklaşık olarak 63 kilometredir. Komşu ilçeleri Şarkikaraağaç, Yenişarbademli, Sütçüler, Eğirdir’dir. Yaklaşık 1200 metre rakımı olan bu küçük ilçeye Aksu otobüs bileti satın alarak gidebilirsiniz.

 

Aksu’da Gezilecek Yerler

Tarihi bir ilçe olan Aksu ilçesinde turistlerin dikkatini cezbeden birçok tarihi kalıntı bulunmaktadır. Bunlar Tynada, Timbriada, Roma Köprüsü ve Eurymedon kutsal alanıdır. Doğal güzellikler bakımından da elverişli olan Aksu, Sorgun Yaylası ve Zindan Mağarası ile ziyaretçilerini beklemektedir. 

En Çok Tercih Edilen Aksu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus