Akyaka Otobüs Bileti

Akyaka Seferi Yapan Firmalar
Akyaka Hakkında

Akyaka Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kars’ın en güzel yönlerinden olan, Akyaka otobüs bileti satan firmaları, Akyaka otobüs bilet fiyatları, Akyaka otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Kars, Akyaka

Doğusunda Ermenistan, batısında ve güneyinde  Kars il merkezi, kuzeyinde Arpaçay bulunan bu ilçenin Ermenistan ile 52 km lik bir sınırı vardır. Tarihi boyunca pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan bu ilçe,  çok farklı ve zengin kültürlerin bir arada yaşadığı bir ilçedir. Farklı kültürlerin bir arada yaşaması sizin de ilginizi çekiyorsa Akyaka otobüs bileti alarak bu deneyimi yerinde yaşayabilirsiniz.

İlçede kışların zorlu geçmesi tarım yapma olanağı vermemektedir. İlçe halkı  genel olarak hayvancılık ve ticaret ile uğraşarak geçimlerini sağlamaktadır. Bölge halkının etnik kökeni  Azerbaycan ve Kafkasya göçmenlerinden oluşmaktadır. İlçede genel olarak Azerbaycan Türkçesi konuşulmaktadır.

İlçe kışları çok sert ve karlı geçen bir iklimi sahip olması nedeniyle kış turizminin de yapıldığı yerlerden biridir. Hem etrafının ormanlarla kaplı olması hem de sosyokültürel olarak zengin çeşitliliği nedeniyle pek çok araştırmacının ve bilim adamının uğrak yerlerinden biridir.

Kışların çok karlı geçmesi pek çok doğal manzaraları da yarattığından amatör ve profesyonel fotoğrafçılar bölgeye geziler düzenlemektedir.

 

En Çok Tercih Edilen Akyaka Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus