Akyazı - Ankara Otobüs Bileti

Akyazı Hakkında
Akyazı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sakarya´nın en güzel yönlerinden olan, Akyazı otobüs bileti satan firmaları, Akyazı otobüs bilet fiyatları, Akyazı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.

 

Sakarya, Akyazı

Akyazı, Sakarya´ya bağlı ilçelerden biridir. Çok eski bir yerleşim alanıdır. Bölgede Bitinyalılar, Romalılar ve Türkler hüküm sürmüştür. Akyazı, 1535 yılında Sapanca´ya bağlı bir bucak iken, 1944 yılında çıkarılan kanunla birlikte ilçe olmuştur. Akyazı´da turizm bir hayli gelişmiştir. Bundaki temel sebep, Kuzuluk Kaplıca Evleri´dir. Akyazı halkı, geçimini, turizmin yanı sıra pancar, mısır ve fındık üreterek, tavukçuluk yaparak sağlamaktadır. Son yıllarda seracılığa verilen önemin artmasıyla birlikte meyve üretimine de başlanmıştır. Akyazı´ya bağlı 55 köy ve 4 belde bulunmaktadır. İlçe, hayat standartları bakımından elverişli bir yerleşim alanı olduğu için sıkça göç almaktadır. 1965 yılında 56 bin olan Akyazı nüfusu, 2015 TÜİK verilerine göre 90 bin civarında seyretmektedir. Akyazı Marmara Bölgesinde yer aldığından dolayı bir hayli gelişmiş ulaşım olanaklarına sahiptir. Karayolunu kullanarak Akyazı otobüs bileti sayesinde tüm bölgeyi gezmek mümkündür. Son yıllarda Akyazı´ya olan rağbet gitgide artsa da ilçede gezip görülebilecek tarihi eser ve müze sayısı yok denilecek kadar azdır. Fakat doğanın keyfini yaşamak isteyenler için Akyazı biçilmiş kaftandır.

Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus