Akyurt Otobus Bileti Otobüs Bileti

Akyurt Otobus Bileti Seferi Yapan Firmalar
Akyurt Otobus Bileti Hakkında

Akyurt Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!


Ankara’nın en güzel yönlerinden olan, Akyurt otobüs bileti satan firmalarıAkyurt otobüs bilet fiyatlarıAkyurt otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.   Akyurt Ankara


İlçenin tarihi geçmişi incelendiğinde yontma taş devrine kadar uzandığını bilinmektedir. Bulunan tarihi kalıntıların tarihsel sıraya koyulması ile yerleşimin İsa’dan önce 3000 yılından beri var olduğu bilinmektedir.


Akyurt Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Yapılan kazı çalışmaları geçmişini tunç devrine kadar öğrenmemizi sağlayan ilçenin sokaklarında günümüzde halen Roma dönemine ait eserlere rastlamak mümkündür. Bulunan kalıntılar koruma altına alınmıştır ve Akyurt’un tarihine ışık tutmaktadır. Krallar yolu adı verilen yolun da Akyurt’tan geçtiği bilinmektedir.1071 Malazgirt zaferinden sonra Türk yurdu haline gelmiştir. Birçok medeniyete ev sahipliği yapan Akyurt’un ismi eski kayıtlarda Ravlı olarak geçer. Akyurt kurtuluş savaşı döneminde silah ve mühimmat transferinde önemli rol oynamıştır. Günümüzde artık ilçe bir sanayi şehri haline gelmiştir. İlçede 400’den fazla sanayi kuruluşu vardır ve ilçe sakinlerinin istihdamını bu firmalar sağlamaktadır. Denizden yüksekliği 965 metre olan ilçede karasal iklim hüküm sürer kışlar sert yazlar kurak geçer. İlçede tarım ürünleri çeşitliliği azdır. En büyük çoğunluğu üzüm bağları oluşturur son yapılan nüfus sayımına göre 30000’den fazla insan yaşamakta ve yapılacak yatırımlarla daha da büyümesi bekleniyor.


Akyurt’a ulaşım

Ankara şehir merkezine 32 km uzaklıkta olan ilçeye şehir merkezinden otobüslerle ulaşabilirsiniz. 

En Çok Tercih Edilen Akyurt Otobus Bileti Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus