Alaca - Ankara Otobüs Bileti

Alaca Hakkında

Alaca Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çorum’un en güzel yönlerinden olan, Alaca otobüs bileti satan firmaları, Alaca otobüs bilet fiyatları, Alaca otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Çorum, Alaca

Çorum il merkezine 48 km uzaklıkta bulunan Alaca ilçesi, 1919 yılında ilçe statüsünü almıştır. Alaca, Karadeniz bölgesi ve İç Anadolu bölgesinin kesiştiği yerde, Karadeniz’i Akdeniz’e bağlayan yol ağı üzerinde bulunmaktadır. İlçenin ekonomisi ağırlıklı olarak tarım ve ticarete dayanmaktadır. Bunun yanında turizm gelirleri de ilçe ekonomisine önemli bir katkı sağlamaktadır.


Alaca’da Gezilecek Yerler

Eskiyapar Ören Alanı: Büyük bir arkeolojik alan olan Eskiyapar bölgesinde Hitit İmparatorluğu mimarisini ait yapılar bulunmaktadır. Bölgenin güneydoğusunda, Hitit dönemi mahallesinin yanmış evlerinden elde edilen toprak eserler yer almaktadır. Ayrıca, yapılan araştırmalar neticesinde bölgede altın ve gümüş nesnelerden oluşan bir hazineye rastlanmıştır. Bu ve diğer kalıntılar Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesinde bulunmaktadır.

Kalınkaya: Köylülerin yaptığı kaçak kazılar sonucunda bu bölgede, Kalkotik Çağın mimari özelliklerini taşıyan birçok nesne ve mezar bulunmuştur. Eski Tunç Çağı’na ait küp mezar ve taş sanduka mezar Kalınkaya’da ortaya çıkarılmıştır. Bu tarihi eserleri ve tarihi bölgeyi Alaca otobüs bileti satın alarak ziyaret edebilirsiniz.

En Çok Tercih Edilen Alaca Rotaları
Ankara Hakkında

Ankara Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ankara otobüs bileti satan firmalarıAnkara otobüs bilet fiyatlarıAnkara otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


AnkaraTürkiye´nin bir ilibaşkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2015 itibarıyla 5.270.575 kişidir. Coğrafi olarak Türkiye´nin merkezine yakın bir konumda bulunur ve Batı Karadeniz Bölgesinde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi´nde yer alır. Yüz ölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı BoluÇankırıKırıkkaleKırşehirAksarayKonya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

İlin Batı Karadeniz Bölgesi´nde yer alan kuzey kesimleri haricindeki büyük kısmı İç Anadolu Bölgesinde yer alır ve kara iklimine sahiptir. Şehirler dışındaki il topraklarının büyük kısmı tahıl tarlalarıyla kaplı platolardan oluşur. İlin çeşitli yerlerindeki doğal güzellikler korumaya alınmış, dinlenme ve eğlence amaçlı kullanıma sunulmuştur. İlin adını taşıyan tavşanıkeçisi ve kedisi dünya çapında bilinir, armuduçiğdemi, yerel yemeklerden Ankara tavası ve Kızılcahamam ve Beypazarı´nın maden suyu ise ülke çapında tanınır. En ucuz Ankara otobüs biletleri için doğru yerdesiniz!

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus