Alacakaya Otobüs Bileti

Alacakaya Seferi Yapan Firmalar
Alacakaya Hakkında

Alacakaya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Elazığ’ın en güzel yönlerinden olan, Alacakaya otobüs bileti satan firmaları, Alacakaya otobüs bilet fiyatları, Alacakaya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Elazığ Alacakaya


Elazığ Alacakaya Elazığ ilçesine bağlı olarak 1991 yılında kurulmuştur. İlçenin doğusunda Arıcak, batısında Maden güneyinde Dicle ve Ergani, kuzey kısmında da Palu ilçeleri bulunmaktadır. İlçe nüfusu 2000 yılı nüfus sayımına göre 4.034 köylerle birlikte 10.113’tür.Alacakaya 1987 yılında belediye 1990 yılında ilçe olmuştur.12 köyü bulunmaktadır. Bu güzel ilçemiz merkezi bir tepede kurulmuştur. Tarihi Artuklulara dayanmaktadır. İlçede Murat hanı adını taşıyan tarihi bir yapı bulunmaktadır.

 İlçe merkezi bir tepe üzerinde kurulmuştur. İlçe krom ve maden rezervi açısından zengin bir yapıya sahiptir özellikle Elazığ Vişnesi adı verilen Dünya çapında kalitesi ve rengi ile özel bir yere sahi zengin mermer yataklarına sahiptir. Bu madenler ekonomiye katkı sağlamaktadır. İlçede genellikle karasal iklim görülür ve kışları karlı ve soğuk, yazları sıcak ve kurak geçer fakat yapılan barajlardan sonra iklim az da olsa eski sertliğini kaybetmiştir. Bölge dağlıktır ve ilçe merkezi tepeler arasında düzlüğe kurulmuştur.


Elazığ Alacakaya’da gezilecek yerler

Elazığ’ın Alacakaya ilçesinde Sori şelalesi bulunmaktadır. Bu güzel şelale ilkbaharda karların erimesiyle beraber su yoğunluğunu arttırmıştır. Alacakaya ilçesinin Sori maden ocakları civarında bulunmaktadır ve yapay bir şelaledir. Elâzığ’ın Alacakaya ilçesi doğal güzellikleri ve manzarasıyla görülmeye değer mekânlardan bir tanesidir. Alacakaya Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda ziyaret etmenizi öneririz.

 

En Çok Tercih Edilen Alacakaya Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus