Aladağ Otobüs Bileti

Aladağ Seferi Yapan Firmalar
Aladağ Hakkında

Aladağ Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Adana’nın en güzel yönlerinden olan, Aladağ otobüs bileti satan firmalarıAladağ otobüs bilet fiyatlarıAladağ otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Aladağ bir Adana ilçesidir. Eski adları sırasıyla Karaköy (1973 yılına kadar) ve Karsantı (1987 yılına kadar)’dır. Nüfusu yaklaşık olarak 17.000 olan ilçe, 1987 yılında bucaktan ilçeye dönüşüp şimdiki ismini almıştır. Roma ve Bizans zamanlarına kadar dayanan tarihi olan Aladağ ilçesi, Yavuz Sultan Selim döneminde Osmanlı İmparatorluğu’na geçmiştir. İlçe, adını Aladağlardan alırken bu dağlık coğrafi özelliğinden dolayı tarım bakımından çok elverişli değildir.

 

Aladağ’a Nasıl Gidilir?

Aladağ, ilçenin genel olarak dağlık ve engebeli olması sebebiyle ulaşımı biraz zor ve çetrefillidir. Fakat yine de batı tarafından Pozantı, güney tarafından ise İmamoğlu ilçeleri üzerinden buraya ulaşmak mümkündür ya da en kolayı Aladağ otobüs bileti aldığınız takdirde buraya rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

 

Aladağ’da Gezilecek Yerler

Turistik değeri çok fazla bilinmese de Aladağ’ın da görülmeye değer birtakım tarihi ve doğal güzellikleri mevcuttur. Bunlar arasında Simit Çağlayanı ve Acısuyu, Akören Kilisesi, Meydan ve Posyağbasan Kalesi, Eğner, Ağacakise Anıt Ağaç, Mazılık Ören Kales ve Kapuzbaşı Çağlayanı sayılabilir. 

En Çok Tercih Edilen Aladağ Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus