Alaplı - Gebze Otobüs Bileti

Alaplı Hakkında

Alaplı Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Zonguldak’ın en güzel yönlerinden olan, Alaplı otobüs bileti satan firmaları, Alaplı otobüs bilet fiyatları, Alaplı otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. Alaplı İlçesi Hakkında Bilgiler


Alaplı´daki yerleşimin M.S. olduğunu iddia edebiliriz. Bunun aksine 15 kilometre mesafedeki Karadeniz Ereğlisi´nde ilk yerleşim M.Ö 560-500 yıllarına kadar uzanır. Tarih kitaplarına göre Alaplı´nın ilk sakinleri Henetler’dir. Zonguldak il merkezine 58 km uzaklıktadır. Nüfusu 18.000´dir. Balıkçılık ve fındık üretimi yapılmaktadır. Erdemir Demir Çelik A.Ş.´nin yan sanayisi de buranın geçim kaynaklarındandır. Nüfusunun çoğunu işçiler oluşturmaktadır. İlçede iplik ve fındık fabrikaları mevcuttur.Alaplı İlçesinde Gezilmesi Gereken Yerler

Özellikle, burada düzenlenen “güreş şenlikleri”, çok ilgi çekmektedir. Zonguldak ilinin dünyaya açılan penceresi. Ancak, burada herhangi bir tarihi ören yeri yoktur. Yalnızca, yayla turizmi gelişmiş. Eğer, tabiat harikası yaylaları görmek isterseniz, Alaplı’ya zaman ayırın. İlçeye ulaşım, yalnızca devlet karayolundan sağlanmaktadır. Ereğli ilçesi Gülüç beldesinden sonra, karayolu takip edildiğinde, önce Alaplı ve sonra da Akçakoca’ya ulaşılıyor. Akçakoca’ya kadar uzanan karayolu, tamamen deniz kıyısından devam ediyor. Alaplı Otobüs Bileti alarak en kısa zamanda güvenli ve huzurlu bir şekilde seyahatinizi gerçekleştirebilir, bu güzel ilçeyi görebilirsiniz.

Gebze Hakkında
Gebze Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Kocaeli’nin en güzel ilçelerinden biri olan, Gebze otobüs bileti satan firmaları, Gebze otobüs bilet fiyatları, Gebze otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Kocaeli, Gebze

Kocaeli iline 51 km mesafede bulunan Gebze, Marmara Bölgesi´nin en büyük sanayi bölgeleri arasındadır. Çin´den gelen tarihi İpek Yolu´nun on ayrı koldan gelip Gebze´de kesişmesi sebebiyle ilçenin konumu halen oldukça önemlidir. Gebze sanayi kenti olmasının yanı sıra Osmanlı’ya ait çeşmeleri, hamamları, kervansarayları, köprüleri ve kaleleri ile de dikkat çekiyor. 


Gebze Gezilecek Yerler   

Ülkemiz açısında önemli bir sanayi kenti olan bu ilçeye her yerden Gebze otobüs bileti satın alarak kolaylık ulaşıp bu tarihi ilçeyi gezebilirsiniz.

-          Çoban Mustafa Paşa Külliyesi

-          Arkeolog ressam Osman Hamdi Bey Müzesi

-          Sultan Orhan Camii

-          Anibal´ın Anit Mezari

-          Hünkar Çeşmesi

-          Eskihisar Kalesi

-          Çoban Mustafa Pasa Hamamı

-          Tarihi Gebze Kervansarayı

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus