Alaşehir - Denizli Otobüs Bileti

Alaşehir Hakkında

Alaşehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Alaşehir otobüs bileti satan firmaları, Alaşehir otobüs bilet fiyatları Alaşehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Alaşehir, Manisa

Manisa’nın sınır ilçelerinden olan Alaşehir, bulunduğu konum itibariyle tarım ve hayvancılığın dışında ticaretinde geliştiği bir ilçedir. En önemli tarımsal ürünleri, üzüm, tütün ve pamuktur. Çok az yerde yetişen Sultaniye üzümü de bu bölgede yetişmektedir. İlçe aynı zamanda sanayinin de geliştiği bir yerdir. Açılan çok sayıda fabrika nedeniyle genç nüfus da bu bölgede yaşamaya başlamıştır.

Bölge tipik Ege mutfağını görebileceğiniz yerlerden biridir. Zeytinyağlı ve hafif yemeklerin tüketildiği bir bölge olan ilçedir. Ayrıca meşhur kapamasını da yemenizi tavsiye ederiz.

Bölge sırasıyla Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine tanıklık etmiş bir ilçedir. Bu özellikleri nedeniyle ilçede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Yapılan kazılardan çıkan döneme ait eşyalar müzelerde sergilenmektedir. Bütün bu tarihi özellikleri yerinde görmeniz için Alaşehir otobüs bileti almanız yeterli. 


Alaşehir’de Gezilecek Yerler

·         Aziz Yuhanna Kilisesi: İncil’de adı geçen yedi kiliseden biridir. Bu özelliği nedeniyle çok sayıda yabancı turistin yoğun olarak ziyaret ettiği bir yerdir. Sizin de Alaşehir’e geldiğiniz de görmeniz gereken yerlerden biri.

 

En Çok Tercih Edilen Alaşehir Rotaları
Denizli Hakkında

Denizli il merkezi Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Denizli’nin en güzel yönlerinden olan, Denizli il merkezi otobüs bileti satan firmalarıDenizli il merkezi otobüs bilet fiyatlarıDenizli il merkezi otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Denizli, Ege Bölgesi’nde bulunur ve bu bölgenin İzmir’den sonraki en kalabalık ilidir. Nüfusu yaklaşık olarak 993.000 olan ilin merkezinin üç tarafı dağlarla kaplıdır. Denizli’nin toprakları hem Ege hem Akdeniz Bölgesi’nde bulunur. Denizli şehrinin ilk kurulması milattan önce 261-245 yılları arasına denk gelir. Suriye Kralı ikinci Antiokhos, burada bir şehir kurmuş ve buraya karısının adı olan Laodikeia adını vermiştir.  Pamukkale Üniversitesi bulunan Denizli ili, bünyesinde 65 bine yakın üniversite öğrencisi barındırmaktadır. Ayrıca Denizli’nin horozu meşhurdur. 


Denizli’ye Nasıl Gidilir?

Hava ve kara ulaşımı gelişmiş olan Denizli iline, ulaşım oldukça rahattır. Denizli otobüs bileti satın alarak her gün var olan otobüs seferlerinden biriyle buraya gidebilirsiniz. 


Denizli’de Gezilecek Yerler

Denizli hem tarihi hem de doğa zenginlikleriyle doludur. Buraya geldiğinizde Pamukkale’ye gelip Pamukkale Travertenlerini ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Akhan Kervansarayı, Etnografya Müzesi, Bağbaşı kent ormanı, Çamlık parkı, Fatma Hanım türbesi, Laodikeia Antik kenti, Hierapolis antik yapılar, Hierapolis arkeoloji müzesi, Keloğlan mağarası, Alacain mağarası ve Tripolis antik kentini gezebilirsiniz. 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus