Alaşehir Otobüs Bileti

Alaşehir Seferi Yapan Firmalar
Alaşehir Hakkında

Alaşehir Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Manisa’nın en güzel yönlerinden olan, Alaşehir otobüs bileti satan firmaları, Alaşehir otobüs bilet fiyatları Alaşehir otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Alaşehir, Manisa

Manisa’nın sınır ilçelerinden olan Alaşehir, bulunduğu konum itibariyle tarım ve hayvancılığın dışında ticaretinde geliştiği bir ilçedir. En önemli tarımsal ürünleri, üzüm, tütün ve pamuktur. Çok az yerde yetişen Sultaniye üzümü de bu bölgede yetişmektedir. İlçe aynı zamanda sanayinin de geliştiği bir yerdir. Açılan çok sayıda fabrika nedeniyle genç nüfus da bu bölgede yaşamaya başlamıştır.

Bölge tipik Ege mutfağını görebileceğiniz yerlerden biridir. Zeytinyağlı ve hafif yemeklerin tüketildiği bir bölge olan ilçedir. Ayrıca meşhur kapamasını da yemenizi tavsiye ederiz.

Bölge sırasıyla Bergama, Roma, Bizans, Selçuklu ve Osmanlı dönemlerine tanıklık etmiş bir ilçedir. Bu özellikleri nedeniyle ilçede çok sayıda tarihi eser bulunmaktadır. Yapılan kazılardan çıkan döneme ait eşyalar müzelerde sergilenmektedir. Bütün bu tarihi özellikleri yerinde görmeniz için Alaşehir otobüs bileti almanız yeterli. 


Alaşehir’de Gezilecek Yerler

·         Aziz Yuhanna Kilisesi: İncil’de adı geçen yedi kiliseden biridir. Bu özelliği nedeniyle çok sayıda yabancı turistin yoğun olarak ziyaret ettiği bir yerdir. Sizin de Alaşehir’e geldiğiniz de görmeniz gereken yerlerden biri.

 

En Çok Tercih Edilen Alaşehir Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus