Aliağa - Bursa Otobüs Bileti

Aliağa Hakkında
Aliağa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

İzmir’in en güzel ilçelerinden biri olan, Aliağa otobüs bileti satan firmaları, Aliağa otobüs bilet fiyatları, Aliağa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


İzmir, Aliağa

Aliağa, İzmir’in en önemli sanayi merkezlerinden birisi olup Çandarlı Körfezi kıyısındadır. İzmir ve Bergama uygarlıklarından izler taşıyan Aliağa, Aigai, Kyme, Myrna ve Gryneion antik kentlerini barındırmaktadır. Sanayi açısından önemli şehirlerimizden olan Aliağa sınırları içerisinde Petrol Ofisi, Petkim Petrokimya Holding, Tüpraş´a ait İzmir Rafinerisi bulunmaktadır. Geniş bir plaja ve kuş cennetine de sahip olan Aliağa turistlerin de uğrak yeridir.


Aliağa Gezilecek Yerler

En uygun fırsatlarla Aliağa Otobüs bileti satın alıp ve Aliağa’nın güzelliklerini yerinde keşfedebilirsiniz. Yaz aylarında düzenlenen Emek Şenliklerine de katılabileceğiniz Aliağa’da gezmeniz gereken yerler;

-          Myrina Antik Kenti

-          Kyme Antik Kenti

-          Gryneion Antik Kenti

-          Aigai Antik Kenti

-          Aliağa Kuş Cenneti

-          Ağa Park

Bursa Hakkında

Bursa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bursa otobüs bileti satan firmalarıBursa otobüs bilet fiyatlarıBursa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Bursa, Türkiye´nin bir ili ve en kalabalık dördüncü şehri. 2015 itibarıyla 2.842.547 nüfusa sahiptir. 2016 Dünya Yaşanabilir Şehirler sıralamasında Dünya´da 28. Türkiye´de 1. sırada yer almaktadır. Marmara Bölgesinin Güney Marmara bölümünde, 40° batı boylam ve 29° kuzey enlem daireleri arasında yer alır. Eski adı Hüdavendigâr´dır. Kuzeyinde Marmara Denizi ve Yalova, kuzeydoğuda Kocaeli ve Sakarya, doğuda Bilecik, güneyde Kütahya ve batıda Balıkesir illeri ile çevrilidir.

2000´de UNESCO tarafından Dünya Mirası Geçici Listesi´ne dahil edilen Bursa, 2014´te ise Dünya Mirası olarak tescil edildi.

Türkiye´nin ilk tekstil müzesi Bursa´dadır.

Uluslararası Bursa Festivali 1962 yılından beri, Bursa Kültür Sanat ve Turizm Vakfı´nın (BKSTV) koordinasyonunda düzenleniyor. Bursa Bölge Senfoni Orkestrası, temeli 1997 yılında atıldı. Bursa Botanik Parkı, 1998 yılında hizmete açılmıştır. Bursa Hayvanat Bahçesi, 1998 yılında hizmete açılan Avrupa standartlarındaki hayvanat bahçesidir.

Bursa, İstanbul ve İzmir illeri arasında bir köprü gibidir. Bu D-200 karayoludur. Bursa´da otoyol da mevcuttur.(O-33) Bursa şehir merkezinin kuzeyinde bulunur, iller arası ulaşımı kolaylaştırmak için yapılmıştır. Şehir içi ulaşım ise BURULAŞ´a aittir. Bursa´da çok sayıda halk otobüsü, minibüs, dolmuş ve taksi bulunur. Otobüsler ve Bursaray´da ücretler Bukart adı verilen manyetik kartla sağlanır. 75 dk. içinde Metro-otobüs aktarmalarında ücretlendirmede indirim olur.

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus