Alibeyköy - Gelibolu Otobüs Bileti

Alibeyköy Hakkında

Alibeyköy Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Alibeyköy otobüs bileti satan firmalarıAlibeyköy otobüs bilet fiyatlarıAlibeyköy otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Farklı şehirlerden Alibeyköy otobüs bileti satın almak için biletim.com.tr’i güvenli ve hızlı sonuç veren arama platformunu kullanabilirsiniz. Birkaç adımda tüm Alibeyköy otobüs bileti sonuçlarını görebilir, detaylı bir şekilde inceleyebilir ve güvenle işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Türkiye’deki tüm otobüs firmalarının Alibeyköy seferlerine ulaşabileceğiniz sistemizde, yolculuk tarihinize göre arama yapabilir ve size en uygun olan otobüs biletini kolaylıkla alabilirsiniz. Konforlu ve lüks otobüslerle yapacağınız yolculukla gitmek istediğiniz noktaya sorun yaşamadan güvenle ve keyifli bir şekilde gidebilirsiniz. Otobüs şirketlerinin belirlediği otobüs bileti fiyatları ile bütçenize uygun bir yolculuğu tercih edebilir, en ucuz otobüs biletini bulmak için ise biletim.com.tr’i sık sık ziyaret edebilirsiniz. Farklı şehirlerden Alibeyköy ilçesine giden otobüs bileti fiyatları, iller arası mesafe, gideceğiniz otobüsün modeli ve hizmete göre de değişiklik gösteriyor. Alibeyköy gibi illerden ve ilçelerden kalkan ve varış noktası Alibeyköy olan en ucuz otobüs biletlerini hemen aramaya başlayabilirsiniz.

Gelibolu Hakkında

Gelibolu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Çanakkale’nin en güzel yönlerinden olan, Gelibolu otobüs bileti satan firmaları, Gelibolu otobüs bilet fiyatları, Gelibolu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Çanakkale, Gelibolu

Gelibolu´nun tarihin hangi bölümünde, kimler tarafından kurulduğu kesin olarak bilinmemektedir. Fakat en az Troya Antik Kenti kadar eski olduğu düşünülmektedir. Önceleri Critote olarak adlandırılan ilçe, Yunan koloni hareketi esnasında ´´Güzelşehir´´ manasındaki Kallipolis olarak değiştirilmiştir. Başka bir ihtimal ise, Galat yerleşim alanı olduğundan dolayı ilçenin adının Galliopolis olduğudur. Bugüne dek Belçika, Fransa, Ren ve İsviçre kıyılarını içerisine alan bölgeye Romalılar da bir zamanlar hükmetmiş ve bölgeye ´´Galatlar´´ adını koymuştur. Galatların çok savaşçı bir kavim olduğu söylenir. Gelibolu yarımadası, tüm dünya kavimleri açısından önemli bir anlam ifade ettiği gibi, Türkler açısından da son derece güzel şeyler ifade eder. Çanakkale Savaşı´nın çok şiddetli çatışmaları, Gelibolu´da gerçekleşmiş ve halk, inanılması güç başarılar elde etmiştir. Her Türk, Gelibolu otobüs bileti alarak mutlaka bu bölgeyi ziyaret etmeyi, o manevi duyguları tekrar tatmalıdır. 


Gelibolu´da Gezilecek Yerler

                    Anzak Koyu

                    Gelibolu Yarımadası Tarihi Milli Park

                    Hellas Memorial

                    Bayraklı Baba Türbesi

                    Gelibolu Mevlevihanesi

                    Bolayır Plajı

                    Gelibolu Savaş Müzesi

                    Saruca Paşa Hamamı

                    Piri Reis Müzesi

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus