Almus Otobüs Bileti

Almus Seferi Yapan Firmalar
Almus Hakkında

Almus Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Tokat’ın en güzel yönlerinden olan, Almus otobüs bileti satan firmaları, Almus otobüs bilet fiyatları, Almus otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Tokat, Almus

Kuzeyinde Niksar ve Reşadiye, batısında Tokat merkezin bulunduğu bu ilçeni güneyinde Sivas bulunmaktadır. İlçe uzun yıllardır yerleşim yeri olarak kullanılmaktadır. Yapılan kazı çalışmalarından çıkan tarihi eserler de bunu kanıtlar niteliktedir.

İlçenin temel geçim kaynağı tarımdır. En önemli tarımsal ürünü de vişnedir. Her yıl “Almus Vişne Festivali” yapılır. Elverişli tarım arazilerinin olması bölgedeki yemek kültürünün de zenginleşmesini sağlamıştır. Cevizli şeker sucuğu, zambak reçeli, Zile pekmezi, Helle çorbası ve bacaklı çorba bunlardan sadece birkaçıdır. 


Almus’da Gezilecek Yerler

İlçede yayla kültürü gelişmiştir. Çevrede çok sayıda dağlık alanın olması dağcılık sporu ile amatör ve profesyonel sporcuları bölgeye çekmektedir.  Piknik yapmak için çeşitli alanların olduğu ilçede aynı zamanda çok sayıda göl de bulunmaktadır. Bu göllerde çok çeşitli balığın bulunması ilçede olta balıkçılığının da gelişmesini sağlamıştır. Bütün bunların da yanında göllerin çevresinde doğayla baş başa vakit geçirebileceğiniz kamp alanları da bulunmaktadır. Siz de doğa aktiviteleri yapmaya meraklıysanız Almus otobüs bileti alarak bu ilçeyi ziyaret edebilirsiniz.

 

En Çok Tercih Edilen Almus Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus