Alpu Otobüs Bileti

Alpu Seferi Yapan Firmalar
Alpu Hakkında

Alpu Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Eskişehir’in en güzel yönlerinden olan, Alpu otobüs bileti satan firmalarıAlpu otobüs bilet fiyatlarıAlpu otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 

 

Alpu, Eskişehir iline bağlı bir ilçedir. Türkiye’de yalnızca Eskişehir’de bulunan lületaşı, bu ilçenin Beyazaltın mahallesinden çıkarılmaktadır. Nüfusu 11.500 civarı olan Alpu, küçük bir ilçedir. Tarihi bir ilçe olan Alpu’da Hititler, Frigler ve daha sonra da Türkler hakimiyet kurmuştur, dolayısıyla burada tüm bu kültürlerin izlerine rastlamak mümkündür.

 

Alpu’ya Nasıl Gidilir?

Alpu ilçesi, Eskişehir il merkezine yaklaşık 39 kilometre uzaklıkta bulunur. Komşu ilçeleri Sarıcakaya, Beylikova, Mahmudiye’dir; ayrıca Eskişehir il merkezi ile Ankara il merkezi de ilçenin sınırlarını çizerler. Bu sebeple ulaşımı kolaylıkla yapmanız Alpu otobüs bileti aldığınız takdirde mümkündür.

 

Alpu’da Gezilecek Yerler

Alpu’ya geldiğinizde burada hem tarihi ama daha çok doğal güzellikleri keşfedebilirsiniz. Midaion- Karahöyük bunlardan biridir. Buradaki ilk yerleşimin Fridga kralı Midas tarafından başlatıldığı düşünülmektedir. Ayrıca ziyaret edebileceğiniz yerlerden olan Uyuz Hamam Kaplıcası da ilçe merkezinin 16 kilometre güneyine gittiğinizde karşınıza çıkar. Her kaplıca suyu gibi şifalı olduğu düşünülen Uyuz Hamam’ın, bilhassa deri hastalıklarına iyi geldiği düşünülmektedir. Bunlar dışında Ulubük ve Kara Mağaralarını da dolaşmanız ve Büğdüz Köyü’nde bulunan Selçuklu Camisi’ni ziyaret etmeniz önerilir. 

En Çok Tercih Edilen Alpu Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus