Altınyayla Otobüs Bileti

Altınyayla Seferi Yapan Firmalar
Altınyayla Hakkında

Altınyayla Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Sivas’ın en güzel yönlerinden olan, Altınyayla otobüs bileti satan firmaları, Altınyayla otobüs bilet fiyatları, Altınyayla  otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Sivas, Altınyayla

İlkçağlardan bugüne kadar pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış ilçe, 10 bin nüfusa sahip bir ilçedir. Çevre illerle de komşu olması ticareti az da olsa büyütmüştür. Bölgede karasal iklim hüküm sürmektedir. Çok büyük bir kısmı yayla, geri kalan kısımlar dağlıktır. İlçe halkının geçim kaynakları genel olarak tarım ve hayvancılıktır. Verimli topraklar üzerine kurulu olan bu ilçede yetişen ürünlerin, bölgenin ikliminden de kaynaklı olarak kalitesi yüksek ve verimi fazladır.

İlçe adını sınırları içinden bulunan yaylaların fazlalığından almıştır. Yöre halkı yaylacılık kültürünü hala yaşatmaktadır.  Bölgede yaylaların ve dağların fazla olması doğa sporlarına ilgi duyanları da bu ilçeye çekmektedir. Çevresindeki ormanların fazlalığı, bölgede vahşi yaşamın sürmesini sağlamıştır.  


Altınyayla’da Gezilecek Yerler

·         Merkez camii: Aydın Mahallesinde bulunan bu cami, bu yerleşim merkezini ilk camisidir. Taş duvarlı ve ahşap tabanlıdır. Ahşap oyma ve boyama işçiliğini olduğu tavan dört direk üzerine kuruludur. Cami 400 – 500 kişiye hizmet verecek durumdadır.

Altınyayla’nın bu güzellerini yerinde görmek için Altınyayla otobüs bileti almanız yeterli.

 

En Çok Tercih Edilen Altınyayla Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus