Altunhisar Otobüs Bileti

Altunhisar Seferi Yapan Firmalar
Altunhisar Hakkında

Altunhisar Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Niğde’nin en güzel yönlerinden olan, Altunhisar otobüs bileti satan firmalarıAltunhisar otobüs bilet fiyatlarıAltunhisar otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Altunhisar, Niğde’nin bir ilçesidir. Yöre halkı genel olarak Türkmen Yörüklerinden oluşur. Niğde’nin batısında yer alan Altunhisar ilçesinde tarım alanları fazladır ve yöre halkı da geçim kaynağı olarak tarımla uğraşmaktadır. Yerleşim tarihi milattan önce 1500-1300 yıllarına kadar giden Altunhisar’ın eski adı Anduğı’dır. Osmanlı zamanında adı Ortaköy olarak anılmaya başlanmıştır. Sonra da bugünkü ismini almıştır. Bu ilçeye Orman Bakanlığı’nca 500 hektar büyüklüğünde bir orman kurulmuştur. Bu orman ile ikliminin daha yağışlı hale gelmesi hedeflenmektedir.


Altunhisar’a Nasıl Gidilir?

Altunhisar ilçesi Niğde il merkezine 22 kilometre uzaklıkta bulunur. Niğde’yi Aksaray ve Ankara illerine bağlayan yol Altunhisar’dan da geçmektedir ve buraya gitmek isteyenlerin Altunhisar otobüs bileti satın almaları yeterlidir.

 

En Çok Tercih Edilen Altunhisar Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus