Alucra Otobüs Bileti

Alucra Seferi Yapan Firmalar
Alucra Hakkında

Alucra Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Giresun un en güzel yönlerinden olan, Alucra otobüs bileti satan firmaları, Alucra otobüs bilet fiyatları, Alucra otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Giresun, Alucra

Alucra, Giresun il merkezine 131 km. uzaklıkta bulunan 1430 metre yükseklikteki bir yayla ilçesidir. İlçe, güneyde Erzincan, doğuda Gümüşhane, batıda Şebinkarahisar, kuzeyde de Yağlıdere ve Espiye ilçeleri ile komşudur. İlçenin iklimi, Karadeniz ikliminden farklı olarak, kışları soğuk ve kar yağışlı, yazları ise sıcak ve kurak geçmektedir. Bitki örtüsü olarak da yayla iklimi özelliği taşır. Dağların kuzey bölgeleri ağaçlarla kaplıdır. Alucra’da yaylacılık oldukça gelişmiş durumdadır. Yaylalar, önceleri sadece hayvancılık faaliyetlerinde kullanılmaktaydı, son dönemlerde ise hem dinlenmek hem de yaz aylarında düzenlenen festivallere katılmak için ziyaretçiler tarafından tercih edilmektedir.


Alucra’da Gezilecek Yerler

Alucra, hem ilçe sakinlerinin hem de diğer ilçelerden ve il merkezinden gelen ziyaretçilerin beğenisini alan bir ilçedir. Bölgede tarihi ve kültürel bir çok yapı bulunmaktadır. Alucra otobüs bileti alarak görebileceğini bu yerler şunlardır;

·         Sarı Dede Türbesi

·         Mayıs Deresi

·         Seyd-i Bekir Türbesi

·         Çakrak Köyü Kiliseleri

·         Piril Köyü İkiztepe Tümülüsü

·         Kamışlı Gözesi

·         Çayır Göze

·         Seyyid Mahmud Çağırgan Veli Türbesi

 

En Çok Tercih Edilen Alucra Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus