Amasra Otobüs Bileti

Amasra Seferi Yapan Firmalar
Amasra Hakkında
Amasra Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Bartın ilimizin en güzel yörelerinden olan, Amasra otobüs bileti satan firmaları, Amasra otobüs bilet fiyatları, Amasra otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’ den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Amasra Coğrafi ve Kültürel Özellikleri

Türkiye’nin en güzel coğrafyasına sahip ve bir turizm cenneti mahiyetinde olan Amasra denize doğru uzanmış bir burun ve bu burnun iki yanında korunaklı birer liman görevi gören iki koyu ile 3000 yıllık bir tarihe sahip şirin bir ilçemizdir. İlçede turizm plajlarının yanında kendine özgü balık lokantaları, otelleri ve ev pansiyonları ile aktif bir rol almaktadır.

Fatih Sultan Mehmet’in kendisi tarafından birebir fethedilen, ve şehre hakim bir yamaçta bu güzelliği görünce hayran olduğu dile getirilen Amasra ilçesi, Osmanlılar tarafından özel olarak oraya yerleştirilen Kıpçak türklerinin yurdu haline gelmiştir. Şehrin ilk sahibinin ise Amazonlar olduğu rivayet edilir.

Meşhur Amasra Kalesi Cenevizlilerden kalan bir tarihi eserdir ve günümüzde müze olarak ziyaretçilerine hizmet etmeye devam etmektedir.

Amasra’da her Salı ve Cuma günü kurulan ve şehrin kadınlarının organik ürünlerini satışa sunduğu Galla Pazarı bulunmaktadır. Bu Pazar 200 yıllık bir geleneğin devamı niteliğindedir. Ayrıca el sanatları ürünlerinden olan Tel Kırma ve Çekicilik,  balıkçılığın yanında şehrin en önemli geçim kaynaklarındandır.

En Çok Tercih Edilen Amasra Rotaları

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus