Amasya - Fatsa Otobüs Bileti

Amasya Hakkında

Amasya Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Karadeniz’in en güzel yönlerinden olan, Amasya otobüs bileti satan firmaları, Amasya otobüs bilet fiyatları, Amasya otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz.


Şehzadeler Şehri Amasya

Amasya, Karadeniz bölgesi ile İç Anadolu bölgesini birbirinden ayıran sıra dağlar arasına, Yeşil Irmak çevresinde kurulmuş olan bir şehirdir. Rakımı 411 metre olan Amasya’da Karadeniz iklimi etkindir. Fakat bununla birlikte karasal iklimin de etkisi görünür. Tarihi milattan öncesi yıllara kadar uzanan şehir birçok devlete başkentlik yapmıştır. Aynı zamanda çoğu Osmanlı padişahının doğduğu ve yetiştiği yer de burasıdır.


En Güzel Elmaların Memleketi

Merkez ilçe ve buraya bağlı 6 ilçeye sahip olan Amasya merkez nüfusu 137 bin civarındadır. Nüfusun 3’te 1’i köylerde yaşar. Köy halkının büyük çoğunluğu bahçecilikle uğraşır. En çok yetiştirilen meyveler elma, şeftali ve kirazdır. Bunların yanında Amasya’da bamya da yaygın olarak üretilir.

Tarihi dokusu oldukça zengin olan Amasya’nın ilgi çeken tarihi güzellikleri arasında şehir merkezinde Yeşilırmak kıyısında bulunan Yalıboyu evleri sayılabilir. 

Fatsa Hakkında
Fatsa Otobüs Biletini Hemen Alabilirsiniz!

Ordu´nun en güzel yönlerinden olan, Fatsa otobüs bileti satan firmaları, Fatsa otobüs bilet fiyatları, Fatsa otobüs sefer saatlerini karşılaştırmalı olarak www.biletim.com.tr’den öğrenebilir ve online otobüs biletinizi biletim güvencesiyle hemen satın alabilirsiniz. 


Ordu, Fatsa

Türkiye´nin Orta Karadeniz bölümünde yer alan Fatsa, Ordu´ya bağlı bir ilçedir. Konuşlandığı yer itibariyle, Ordu şehir merkezinin yaklaşık 40 km batsısında, Samsun şehir merkezinin ise yaklaşık 110 km batısında yer almaktadır. Fatsa, Orta Karadeniz bölgesindeki önemli ticaret merkezlerinden birisidir. İlçede ekseriyetle fındık üretimi yapılmaktadır. Bu niteliği sayesinde Türkiye´nin fındık üreticiliğinde dünyada ilk sıralarda yer almasına katkıda bulunmuştur. Fatsa, bulunduğu konum itibariyle, tarih boyunca mühim ticaret ve idari merkezlerinden biri olmuştur. Ekonomisinin tarıma dayanması ve topraklarının tarım yapmaya bir hayli elverişli olması bundaki temel etmendir. İlçe, bölgede yoğun olarak göç alan nadir yerleşim alanlarından birisdir. 1965 senesinde 80 bin olan Fatsa nüfusu, 2015 yılında yaklaşık 120 bin kişiden oluşmaktadır. Bölged sanayi, hayvancılık ve eğitim olanakları bakımından da gelişmiştir. Tamarac, Rize ve Artvin´le kardeş olan Fatsa, ziyaret edilmesi gereken güzide ilçelerimizden birisidir. Fatsa otobüs bileti gerek Ordu şehir merkezinden gerekse çevre illerden rahatlıkla temin edilebilir.

 

Yolculuğa biletim’le başla, en uygun fiyatı kaçırma.

FacebookİnstagramTwitterGoogle plus